Šíření zápachu od vaření do spodních pater

Reklama
MK Michal Knytl @michal.knytl před 3 roky16.10.2020 12:00:00
Šíření zápachu od vaření do spodních pater

Dobrý den,
než někoho objednám, poprosím o radu. Sousedka, která bydlí o dvě patra NÍŽE si stěžuje, že když smažím jídlo, zamořím jí celý byt zápachem a ona nemůže dýchat, zápach se jí prý nasaje do bytu přes větrák u WC a koupelny. Při kontrole ventilačního potrubí na střeše je prý vše v pořádku a za problém tedy zákonitě mohu já, prý nemám nainstalovanou zpětnou klapku u digestoře a také za tím mohou být praskliny na potrubí mezi digestoří a centrálním ventilačním potrubím. Prý byť milimetrová prasklina zapříčiní, že zápach půjde směrem dolu k ní do bytu. Bydlíme ve starším paneláku, digestoř+větráky WC+koupelna jsou svedeny do centr.vent.potrubí. Řešili jste někdo podobný problém? Co byste doporučili? Zatím jsem udělal následující:
1.Zakoupil nový uhlíkový a tukový filtr na digestoř
2.Do centr.vent.potrubí jsem vložil na špejli kus igelitu a zapnul digestoř, vzduch igelit nadnášel směrem nahoru
3.Centr.vent.potrubí vede světlíkem, na svém patře jsem nezaznamenal, že by zápach někudy unikal
3.Během smažení zavírám dveře na WC i do koupelny a zápach nechávám odcházet pouze digestoří, případně průvanem.
Děkuji za rady

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

2 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.