expanzní nádoba

Reklama
JN Jan Novák @jan.novak460 před 3 roky17.10.2020 12:02:00
expanzní nádoba

Ahoj mám otázku ohledně topení na chatě měl jsem tam samotížný systém s otevřenou expanzní nádrží ovšem přidal jsem čerpadlo ke kotly ale expanzku nechal otevřenou ale teď tam byl pantáta a říkal že je tam po chatě hodně cítit fridex který je v topné soustavě ovšem expanzka která je v patře je studená a podle mně nedochází k odpařování ale pro klid jeho i mojí duše chci přidat uzavřenou expanzní nádrž ovšem nevím jakou a kam ji umístit jestli k té otevřené do patra udělat tam bipass abych přes otevřenou mohl doplnit fridex jednou za čas a nebo jí dát ke kotly ovšem na + nebo - ?, a hlavně jakou expanzku ?? Její výpočet je trochu alchimie pro mě! ale mám tam 7 topení a nejvišší bod od kotle je cca 5-6m. chtěl bych i pojišťák kdyby se přehřál kotel ale nevím kam to umístit prosím tedy o radu děkuji mnohokrát. kotel mám dakon dor 32 na hnědé uhlí.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

7 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.