Napěťové řízení kotle

Reklama
MC Martin Calko @martin.calko před 3 roky21.10.2020 10:39:00
Napěťové řízení kotle

Mám připojený PWM výstup SDS micro (aktuální fw) na vstup modulu PWM10. Výstup jde na desku VR34 kotle Vaillant ecoTec pro.
Měl jsem dojem, že stačí nastavit na vstupní svorce modulu napěťového řízení kotle napětí vyšší, než je regulační práh (asi 1,5V) a kotel by měl začít nahřívat vodu do topného okruhu.
Nenahřívá.
Také mám výstup PWM10 připojený na A-D vstup SDS, takže vidím, že výstupní napětí odpovídá nastavenému. Měřeno na svorce modulu v kotli, to napětí tam je, kabeláž tedy není nikde přerušená. S tím, jak se mění výstupní napětí PWM10, se mění hodnoty v registru D.009 v diagnostice řídící jednotky kotle. Hodnota je ve stupních Celsia (je vidět v zobrazení), takže řídící jednotka kotle zná požadovanou teplotu výstupní vody.
Kotel se ale ani po mnoha minutách s požadovanou hodnotou vody kolem 50 st.C nespustí a nepošle vodu do okruhu.
Modul rozhraní kotle pro A-D řízení 1..10V je velmi podobný, možná identický, co do kotlů ProTherm.

Nějaké nápady? Máte někdo zkušenost z řízením kotlů Vaillant/ProTherm přes napěťové rozhraní? Musí se v řídící jednotce někde výslovně nastavit, že má reagovat na napěťový vstup, když jeho hodnotu už prokazatelně vidí?

Díky za každý tip.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

2 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.