Izolace podlahy nad chlévem

Rubriky:

Reklama
LK Lukáš Ku @lukas.ku před 3 roky28.10.2020 07:24:00
Izolace podlahy nad chlévem

Dobrý den, chtěl bych Vás poprosil o radu ohledně izolace podlahy obytného prostoru nad chlévem.

Nad rozsáhlým chlévem (nevytápěný a trvale otevřený a sloužící jako zázemí pro pár ovcí) leží cca 70% obytného prostoru domu. Zejména v krajní místnosti se ale potýkáme s velkými úniky tepla a přisuzuji to zejména nedostatečnou izolací podlahy.

Podlaha je aktuálně tvořena takto: desková podlaha cca 2,5cm, trámový rošt 10cm s minerální izolací, deskový záklop cca 2,5cm, nosné trámy 20x17,5cm s rozestupy cca 82cm.

Vzhledem k tomu, že v obytném prostoru (4,4x5,3m)"překáží" v místě vchodu do pokoje nějaký (zřejmě vazníkový) trám o výšce 9cm, uvažoval jsem, že by bylo fajn tuto výšku srovnat. Existuje izolace, která by se jen pokladla na současný povrch a zaklopila OSB deskou na kterou by již mohla přijít finální krytina? Bez jakéhokoliv roštu? Vzhledem v výšce stropu ale nemohu jít s výškou mnoho nad trám.

Jako druhá varianta mne napadlo zaizolovat prostor mezi trámy ve chlévě a zaklopit - zřejmě OSB deskou.

Jako třetí varianta kombinace obojího.

A ještě se nabízí varianta čtvrtá a to vytrhání původní podlahy, její zvýšení a izolace... To se mi upřímně úplně nechce, vzhledem k provozu domu, ale třeba mne nakopnete natolik, že bych se tímto směrem vydal.

Předem mnohokrát děkuji za případné rady jakou jak ideálně provést izolaci, jakými materiály ap.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

2 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.