Chybný záklop z OSB

Rubriky:

Reklama
MJ Marek Jedlička @marek.jedlicka282 před 3 roky29.10.2020 19:22:00
Chybný záklop z OSB

HEzký den,

stavím zděnou přístavbu vytápěného zádveří s klasickou plechovou střešní krytinou na laťování.

Řeším, jak napravit chybu, co jsem si nepohlídal, a sice to, že střechaři udělali záklop krovu osb deskami. Čili na krokvích je osb deska na ni leží střešní folie, na tom latě kontralatě a bude se dávat plechová krytina.

Mezi krokvemi (140 mm) a pod nimi bude vata, pod tím parozábrana a SDK podhled. Jak se tu často řeší, skladba by měla být směrem nahoru ven difuzně otevřenější, avšak v cestě parám mi brání ty OSB desky, kde se bude, předpokládám, srážet vlhkost z interiéru (mokrý boty, sušení svršků,...)

Co se s tím dá ještě dělat? Nechce se mi moc spoléhat na geniálně provedenou parozábranu... Co opatrně provrtat určitý (jaký?) počet děr do OSB se snahou neporušit stření folii, která je ale položená na těch OSB deskách... :/

Díky za každý podnět

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

5 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.