kontrola výpočtu TZ

Rubriky:

Reklama
PN Petr Novák @petr.novak833 před 3 roky08.11.2020 10:55:00
kontrola výpočtu TZ

Dobrý den , zkoušel jsem vypočítat TZ RD domu a nevím zda je to reálné co jsem vypočítal , vyšlo mi TZ 7 KW , RD je patrový podsklepený , vytápěná plocha 2*70 m2 , výška stropu 2,5 m, obvodové stěny celkem 180 m2 škvárobetonové tvárnice 44cm plus 10 cm polystyren . strop na půdu 70 m2 zateplen 16cm vatou , podlaha nad sklepem 70 m2 ze spodu polystyren 6 cm , ve sklepě v zimě teplota 13 stupňů , okna plastová dvojskla celková plocha 25 m2 , topím obyčejným plynovým kotlem spotřeba plynu za vytápění za tuto zimu která byla teplá 980m3 o rok dříve spotřeba 1160m3 , RD vytápěn na 21,5 stupňů RD se nachází v lokalitě Kolín , poloha RD nechráněná . Protože mě čeká výměna kotle tak bych rád věděl TZ budovy , jestli vyměnit za kondenzační kotel nebo jít do tepelného čerpadla , zároveň v obouch variantách ohřívat i TUV , momentálně máme el bojler , 4 člená rodina. Budu rád za každou radu a info

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

112 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.