Má pokles spotřeby GJ vliv i na nižší spotřebu dílů "tepla" ???

Reklama
JK Jaromír Kreml @jaromir.kreml před 3 roky09.11.2020 15:30:00
Má pokles spotřeby GJ vliv i na nižší spotřebu dílů "tepla" ???

Zajímá mě, zda pokles spotřeby TE na vytápění má vliv i na nižší spotřebu dílů "tepla" v bj ?! Vysvětlím proč mě to zajímá.

Na základě dlouhodobé evidence a přehledů o spotřebě dílů "tepla" jsem už v roce 2016 zjistil, že nám naše účetní firma - po zateplení domu v roce 2014 - vyúčtovala za rok 2015 podivuhodné rozdíly v přepočtených dílech.

Zatímco za rok 2014 nám bylo na základě odečtených dílů a koeficientů roku 2014 přepočtem vyúčtováno o 2 534 dílů méně než naměřených - což dělalo snížení o 21,83 %, tak za rok 2015 se nám naopak odečtené díly přepočtem zvýšily o 2 611, tedy o 27,15 %. Stejně tomu tak bylo i za roky 2016 - 2019.

Tyto podivuhodné rozdíly byly způsobeny změnou hodnot polohových koeficientů směrem nahoru, které nám svévolně provedla firma provádějící odečty dílů !!! To, že k tomu neměla žádné právo a že přitom porušila pravidla ARTAVu, nikoho z naší účetní firmy - bytového odboru města - nezajímalo a dodnes nezajímá !!!

Tímto svévolným postupem tato firma značně ovlivnila jak odečtené díly, tak především výši přepočtených dílů !!! Konkrétně v případě naší bj máme od roku 2015 - místo aby nám dle původních koeficientů byly účtovány přepočtené díly v průměru o 22 % nižší, tak nám jsou účtovány přepočtené díly v průměru o 27 % vyšší !!!

Ty koeficienty byly svévolně změněny všem bj v našem domě !!! Proto se tyto machinace a podvody projevují na přepočtených dílech všech bj v našem Sv a tímto podvodem, který vstupuje do konečného rozúčtování nákladů za topení v každé bj, se nám všem zvyšují náklady za vytápění našich bytů - což bylo cílem svévolně změněných koeficientů !!! Podle mých propočtů na základě vyúčtování a faktů dvou bj to dělá v průměru necelých 6 000 Kč na bj a rok.

K přesnému zjištění výše rozdílů v účtovaných přepočtených dílech a přepočtených dílech dle původních koeficientů z roku 2014 si potřebuji ujasnit zda - když na základě faktů dochází k prokazatelnému poklesu TE na vytápění po zateplení domu o asi 26 % -, tak zda by se také počty odečtených dílů měly analogicky snížit o stejnou výši.

K této otázce mě přivedla fakta o tom, že výše odečtených dílů za celý dům za rok 2015 - po zateplení domu v r. 2014 - se nesnížila v souladu s poklesem spotřeby TE ve výši 29,49 %, ale jen o 17,76 %.

K mým pochybnostem o určitých machinacích a dokonce i nesprávně účtovaných odečtených dílech mě vede nejen svévolné provedení změn koeficientů, ale také další svévolné jednání dané firmy, která rovněž svévolně bez vědomí a souhlasu našeho shromáždění Sv přepočítává - navíc - zkresleně a podvodně naše odečtené díly, a ty poskytuje naší účetní firmě, která je bez jakéhokoliv ověření vezme jako tzv. "hotové podklady" a dle nich provede konečné rozúčtování nákladů na jednotlivé bj !!!

Dalším faktem vedoucím k mým pochybnostem patří také to, že po zateplení domu jsou nám účtovány vyšší odečtené díly - asi o 1/3 -, což vede k tomu, že jsou nám pak následně účtovány o více jak 100 % vyšší přepočtené díly, než nám byly účtovány před zateplením domu !!!

O určitých konkrétních podvodech pak svědčí i to, že naší účetní firmě nestačily přemrštěně vysoké přepočtené díly a tak si je navíc ještě svévolně - v letech 2016 - 2019 - navyšovala o dalších 23 - 40 000 dílů !!! Což považuji za neskutečnou drzost a aroganci !!!!!

Proto se potřebuji dopočítat reálných faktů a k tomu potřebuji znát zda odečtené díly nám účtované jsou skutečně správné a zda - příp. jak - v jaké výši by se měl tento pokles spotřeby TE projevit po zateplení domu ve snížení spotřeby dílů ?!

Já se na základě logické úvahy domnívám, že ano, že by se měl projevit ve stejné výši jako pokles spotřebované TE, protože přece došlo k zateplení domu a tím i ke snížení možností úniku tepla z bj i celého domu !!! A když poklesla spotřeba TE, pak by se ten pokles přece měl projevit i na nižší skutečné spotřebě naměřených dílů.

Je mě jasné, že to jaká byla výše skutečně naměřených dílů za celý dům i za jednotlivé bj, bychom měli znát !!! Ale naši "moudří a vysoce zodpovědní" předsedové výboru Sv vše zařídili tak, že my vlastníci bj neznáme ani stavy odečtených dílů, ani nevidíme faktury za teplo a vodu ..., takže se vše dozvídáme až z vyúčtování ..., ale nemáme žádnou možnost si cokoliv ověřit !!!

O předložení skutečně odečtených dílů v bj však budete předmětnou firmu žádat.

Za Vaše názory a případně poznatky a zkušenosti Vám předem děkuji.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.