Kape z komínu do kondenzačního kotle

Rubriky:

Reklama
PT Přemysl Terich @premysl.terich před 3 roky10.11.2020 20:39:00
Kape z komínu do kondenzačního kotle

Dobrý den
Vlastníme plynový kondenzační kotel Viessmann Vitodens 111w. Před cca 3 roky se pod ním nahodile objevovaly kapky vody.
Všiml jsem si, že to kape z té komory, kde je umístěný hořák s ventilátorem. Po jejím otevření jsem zjistil, že to kape se zhora z komínu. Komín je tzv. souosý kdy se spaliny vedou vnitřní trubkou a vzduch pro spalování se nasává vnější trubkou. No a z té vnější trubky to kape do té komory. Servisák loni vyměnil gumovou manžetu nad hořákem a chvíli byl klid. Po nějaké době to začalo dělat znovu. Dělá to náhodně (někdy je měsíc i dva klid, pak to kape třeba i dva dny, ale ne elý den, prostě náhodně.
Začal jsem to zase řešit se servisákem a ten usoudil, že v té vnější (nasávací) trubce kondenzuje voda a ta kape do kotle.
Navrhl vyřezat v prostoru půdy v plášti toho komína díru a v té díře to ucpat směrem ke střeše, prostě aby to nenasávalo vzduch ne ze střechy, ale z půdy (která stejně není zateplená). Zdálo se mi to jako blbost (ničit kvůli tomu komín), tak jsem volal přímo do Viessmannu. Mluvil jsem s nějakým jejich servisákem a ten potvrdil, že je to hloupé řešení (zničím komín, atd.) a navrhl, aby se na to podíval kominík. Ten tu byl tento týden a zjistil, asi příčinu. Na komínové hlavici je límec a na jeho spodní straně byly kapky vody. no a kominík si myslí, že když je vítr (příp. vitr s deštěm) tak tu vodu to fouká do té vnější trubky. Když nad tím tak přemýšlím, možná má pravdu - většinou se ta voda objevila když foukalo.
V příloze posílám fotky komínové hlavice na střeše, včetně detailu toho límce s kapkama vody a fotku vnitřní části kotle.
Máte někdo podobnou zkušenost? Jaký je Váš názor a následné řešení? Děkuji.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

4 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.