Prosba o pomoc - výpočet rosného bodu v izolovaném zdivu

Rubriky:

Reklama
PR Petr Risadek @petr.risadek před 3 roky13.11.2020 08:42:00
Prosba o pomoc - výpočet rosného bodu v izolovaném zdivu

Dobrý den,
chtěl bych poprosit o pomoc. Snažil jsem se co nejvíce načíst a ačkoli teorii již vcelku (myslím) chápu, stále nevím, jak vypočítat rosný bod ve zdivu a tedy zda izolace, kterou máme, je dostatečná.

Rodinný dům, kdy přízemí tvoří starší stavba (cihlové, duté zdi 45 cm, několik z těn z těch šedých tvárnic z počátku 90.let) a nové patro pak Ytong o tl. 300 mm.
Projektant původně navrl polystyren 8 cm, to mi přišlo opravdu málo, navíc kvůli difuzní otevřenosti (přece jen přízemí je staré a nahoře je Ytong) jsem se rozhodl pro kamennou vatu o tloušťce 14 cm, podélná orientace vláken.
Nedávno jsem se ale trochu polekal, když jsem četl o riziku kondenzace v izolantu, a proto bych si chtěl nějakým výpočtem ověřit, nakolik je toto řešení v pořádku. Projektant mi nepomohl, to, že jsem nahradil jeho 8 cm EPS 14 cm vatou nekomentoval, jen to zanesl..
Děkuji moc

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

5 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.