Jak připojit chatu na elektřinu bez souhlasu souseda

Reklama
Jaroslav Špringer @jaroslav.springer před 3 roky14.11.2020 10:03:00
Jak připojit chatu na elektřinu bez souhlasu souseda

Jde o to že hlavní rozvod elektřiny je v soukromém vlastnictví.
Po dohodě s vlastníkem jsem zaplatil částku 15000 Kč a stal se spoluvlastníke m sítě.
Udělal jsem projekt a požádal úřad o povolení.
Povolení bylo zamítnuto s tím že nebyli dodány souhlasy majitelů dotčených pozemku. Zažádal jsem tedy lesy ČR a Římskokatolick ou církev o povolení vést elektrickou přípojku přes jejich pozemky.
Obě instituce povolení vydaly a já musel zaplatit každé 6000Kč za věcné břemeno.
Do teď vše v pořádku.
Dále ode mne chce obecní úřad souhlas se stavbou, vyznačený na situačním od sousední chaty.
Tam jsem ale narazil.
Soused mi řekl že si nepřeje aby moje chata byla napojená na elektrickou energii a souhlas mi nedá.
Nevím proč se tak začal chovat když před časem mi souhlas podepsal ale ne na situační plán.
Nechápu proč chce úřad tento souhlas když se přípojka bude kopat okolo cesty na pozemku církve a pozemek pod sousedovou chatou je lesu ČR.
Chata souseda nebude realizací přípojky nějak dotčena.
Muže mi někdo poradit jak postupovat dále?
Jen dodám, že jde o vedení od chaty do pilíře kde bude umístněn elektroměr. Pilíř kde bude elektroměr ,už stojí řadu let ve vzdálenosti 30 metru od chaty.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

4 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.