Kotelna a vytápění nového domu

Reklama
VB Vojtěch Brázda @vojtech.brazda před 3 roky18.11.2020 18:09:00
Kotelna a vytápění nového domu

Dobrý den
plánujeme stavbu domu. Aktuálně je téma na stylu vytápění.
Vzhledem k tomu, že máme lesy, rád bych dům částečně vytápěl dřevem (částečně). Jako druhou variantu, bych rád zvolil kondenzační kotel (ohřev teplé vody a topení). Zajímavé mi přijde i cesta přitápění teplé v solárních panelech na střeše.
Mimo topnou sezonu by se teplá voda ohřívala plynem a solárními panely. V zimě by se přitápělo kotlem na dřevo. Voda by se akumulovala v nádrži.
Teď kámen úrazu. Lze toto vše zkombinovat dohromady a vytápět dům a ohřívat teplou vodu? Nebo jsem úplný šílenec a vymýšlím nesmyslné a neefektivní systémy? Hledám správnou cestu. V dnešní době všichni tlačí tepelná čerpadla, rekuperace. Jsem asi konzerva, nechci být otrokem vysokých měsíčních plateb za elektřinu a plyn.
Proč se ptám. Zatím máme nakreslený nástřel půdorysu domu vč. místností. Teď jak to toho zakomponovat technickou místnost, ehm... tedy kotelnu. Místo by bylo.
Dům bude cca 140 m2 zastavěné plochy, přízemí a obytné podkroví + garáž 40 m2. Tepelnou ztrátu domu odhaduje projektant na 12-14 kW.
Rád bych si přečetl vaše názory.
Děkuji

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

11 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.