Zapojení elektrokotle + hluk v radiátoru

Reklama
JB Jan Barták @jan.bartak před 3 roky19.11.2020 13:53:00
Zapojení elektrokotle + hluk v radiátoru

Dobrý den,

Rád bych Vás požádal o radu. Já jsem instalatér pouze lajk. V minulém roce nám dělali doma výměnu kotle z původního plynového Chaffoteaux Niagara Delta 28 cf na elektrokotel Thermona Therm EL 14 + Zásobník na vodu nahřívaný trojcestným ventilem z kotle.

Jedná se o rodinný dům s podkrovím. V přízemí podlahové topení, podkroví radiátory. Celkový vytápěná plocha cca 200m.

Mám tři věc prosby. Pokud je to vrámci pravidel fóra, dotyčnému, který poradí a povede to k vyřešení situace rád se finančně odměním.

První:
Je ten Bypass mezi přívodem a zpátečkou z kotle do topení zapojený správně? Podle šipek a specifikace, kterou jsem si našel k tomu ventilu by to mělo být naopak.

Druhá:
Z kotle vede větev do podlahovky a pak tři do různých částí domu na radiátory. Část radiátorů hučí. Na těchto radiátorech je průtok nastavený na 3. Poté jsou v patře ještě dva radiátory, kde je nastavený průtok na max. tyto nehučí, ale v porovnání s ostatními hřejí méně. Radiátory jsem zkoušel všechny postupně odvzdušnit. Zkoušel jsem na radiátorech měnit průtok vody... ale stále hučí.

V domě je 5 radiátorů úplně zavřených (jeden pokoj, šatna, garáž, dílna). Nevíte co by hučení ještě mohlo způsobovat? Navíc v této větvi jsou radiátory nejteplejší, v ostatních už mnohem méně.

Napadlo mě na Bypassu (z prvního bodu) je nastaveno cca 250mBar. Nemůže třeba oběhové čerpadlo v novém kotli mít nastavené vysoké otáčky?

Třetí:
Jakým způsobem by jste doporučili topit? Nechat kotel puštěný celou dobu a teplotu regulovat pouze termohlavicemi v jednotlivých pokojích a na podlahovce.

Nebo spustit topení např. 3x denně a dům natopit "nárazově"?

Mám ke kotli připojený bezdrátový pokojový termostat.

Dům má velké teplotní ztráty přes střechu v podkroví (je propojeno otevřeným schodištěm s přízemím). Výměna izolace střechy je naplánovaná až na léto.

Děkuji moc za rady
Honza

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

16 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.