Zavzdušněná otopná soustava

Reklama
LK Lukáš Koukal @lukas.koukal před 3 roky19.11.2020 19:25:00
Zavzdušněná otopná soustava

Dobrý den,
prosím Vás, je možné že by někde byla netěsnost, přes kterou by nasávala otopná soustava vzduch, ale nebyl nikde viditelný únik vody?
Otopná soustava, přízemní dům, kotel plynový, rozvody v měďi, 7 deskových radiátorů. Dvě malé expanzní nádoby, v kotli i mimo kotel natlakované tak jak mají být. Automatické odvzdušnováky na nejvyšších místech. Na posledních dvou radiátorech a na potrubí do 2m od potrubí (nejvzdálenější na větvi) se ozývá zvuk, jako když letí topením bublinky a i radiátor buble na ventilu jak procházejí. Radiátory odvzdušněny, nyní už z nich neuniká žádný vzduch. Jednou za dva dny na nejvzdálenějším odvzdušnováku od těch radiátoru (přímo kousek za kotlem)1s odfuk vzduchu, ale tlak po odvzdušnování nemizí.Říkal jsem si, jestli nepřisává odvzdušnovák, tak jsem všechny zavřel, ale dělá to furt, po otevření odfoukne pouze ten jeden. Na ostatních radiátorech to neděla, jenom na těch dvou. Zkusil jsem i zavřít ostatní radiátory a prohnat těma radiátorama vodu. Ozyvali se zvuky jako při prvním napuštění a odvzdušnování, po chvíle zvuky vzduchu přes radiátor ustaly ale po otevření ostatních radiátoru se za cca den situace opakuje. Letos jsem měnil na jiném radiátoru uzavíratelné šroubení, tak soustava byla částečně vypuštěna.Předtím to nedělalo. Nevíte co by to mohlo být? Jsem tak trochu z oboru, ale s tímhle jsem se ještě nesetkal a nevím co by to mohlo být.Děkuji

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

13 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.