Z čeho stavět aneb co doladit po přečtení mnoha místních témat?

Rubriky:

Reklama
MC Mx Cx @mx.cx před 3 roky31.12.2020 00:28:00
Z čeho stavět aneb co doladit po přečtení mnoha místních témat?

Zdravím všechny,
v blízké budoucnosti plánuji novostavbu a rád bych si nechal poradit, ev. upřesnit, co by mohlo být nejvhodnější pro hrubou stavbu.

Dům by měl být o vnější zastavěné ploše do 150m2, čtvercový půdorys, přizemí a jedno patro, žádný sklep. Styl klon šumperáku, takže samozřejmě plochá střecha a pravděpodobně i balkon.

Na hrubé stavbě šetřit nechci ale ani nejsem do rodiny s Babišem. Nemám rád slovní spojení "to bude stačit". Raději bych optimální varianty a odolnější stavbu.

Po pročítání mi vyšly tři varianty, které se mi líbí. V prvních dvou případech jsem si domyslel po dvou lepších značkách z každé varianty. Zajímalo by mě, zdali jsem nasál pravdivé informace a vybírám si s rozumem, nebo řeším zbytečnosti.


Varianty:

1. Cihlovzduch 44-50cm, plněný vatou, s vyšší hodnotou pevnosti v tlaku
-klimatherm
-(r)evoton
oboje (ty dražší z nich) prý oproti Porothermu a pod jsou pevnější, nedrolí se, nepraskají?

2. VPC 24cm + zateplení minerální vata nebo něco, jen ne polystyrén ani nic ze spreje.
-vapis
-kalksandstein
prý je to oboje už jeden výrobce, tak je to jedno?

3. Bednění se zateplením v jednom sendviči, které se vyztuží a vylije betonem
prý je to mnohem dražší?


Nic ostatního se mi moc nelíbí a stavět z tabulové křídy ala ytong nechci. Křídy patří do školy, ne do stěny. :)


Stavěl bych rád svépomocně, se stavebním dozorem, a tak různě prokládal co udělám sám a na co nemám, to bych přihrál.

Pozemek rovinatý, žádná nadstandardní výzva kolem. Samozřejmě vše budu konzultovat s architektem a chci mít připraven detailní projekt.

Vlastně mi vůbec nevadí ani věci jako je pohledový beton. Dokonce, je li to v rámci normy, vůbec nemám ni proti jednoduchým řešením rozvodů elektřiny po domě ala ozdobné lišty na stěnách, které by se nějak zabudovaly do designu. A předstěny tam, kde je potřeba protlačit odpady. Takže se nemusí ani nějak moc zasahovat do zdiva.
U topení nemám jasno, bylo by asi super mít podlahové. Ale když to praskne, musí se rozbíjet celá podlaha. A všichni víme, že někdy jsou věci od výroby vadné a projeví se to později. To mi nepříjde zrovna familiérní. Radiátory jsou tak blbuvzdorné, až to není možné.
Čím topit? TČ, plyn, elektřina?
Samozřejmě asi by bylo vhodné mít z toho alespoň NED.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

15 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.