Změna (a přiznání) sazby D57d v bytě

Reklama
JM Jarda MM @jarda.mm před 3 roky05.01.2021 10:16:00
Změna (a přiznání) sazby D57d v bytě

Ahoj všem,

vím, že tohle téma je tady i jinde docela opakované, ale všechny příspěvky jsem během pár hodin pročetl, přesto si nejsem jist procesem a hlavně mojí docela specifickou situací, tak prosím o radu:

- půdní byt (nějakých 112 m^2) v bytovém domě
- centrální vytápění domu, v bytě Meibes a podlahové topení
- jistič 3x25A
- na střeše je multisplit klimatizační jednotka (Daikin5MXM90N) s udávaným výkonem topení 9,6 kW, uvnitř je v každé obytné místnosti vnitřní jednotka
- v tuto chvíli sazba D02d
- dodám, že cílem není jen ušetřit, ale opravdu bych chtěl tou klimou občas pro tepelnou pohodu přitápět, protože podlahovka má několikahodinovou náběhovou křivku, což v rodině s těhotnou/malými dětmi není úplně ideální.

Při připojování bytu (byt byl nový) jsem spěchal a nebyl prostor se s PRE hádat, takže na jejich "V odběrném místě musí být řádně nainstalovány a používány hybridní nebo přímotopné elektrické spotřebiče pro vytápění objektu nebo k vytápění objektu určený systém vytápění s tepelným čerpadlem." jsem reagoval hlavně to hned připojte :(.

Pokud počítám správně, tak oněch min. 40% celkového příkonu jističe pro D57d bych měl splnit bez problému (teď otázka jestli mám vzoreček správně?):

40% z 3 * 230 * 25 * 0,96 = 6,624 kW

Což by znamenalo, že se svými 9,6 kW mám ještě velkou rezervu. Je to tak?

1) Pokud to tak je správně, co je potřeba pro změnu na D57d? Stačí v tomhle případě prostě jen revizní zpráva, kterou udělá jakýkoliv RT a pak žádost na distributora (v mém případě PRE) o změnu tarifu a instalaci HDO?

2) Jak potom oněch 4h VT funguje? Pochopil jsem, že u přímotopů apod. se musí tahle zařízení blokovat při VT, ale že tepelného čerpadla (což venkovní multisplit de facto je) se to netýká, je to pravda? Přecejen bych se nechtěl na léto ochudit o možnost klimatizovat kdykoliv a ne jen v NT. Nebo jsou tam v takovém případě ještě jiná omezení?

3) vyplatí se to všechno? :)

Moc díky za rady.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

5 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.