Spotřeba tepelného čerpadla + teplota odpadního vzduchu

Reklama
MR Martin Renner @martin.renner910 před 3 roky10.01.2021 20:50:00
Spotřeba tepelného čerpadla + teplota odpadního vzduchu

Dobrý den,
v novostavbě RD mám nainstalované teplovzdušné vytápění s rekuperací Duplex RK5 Atrea. Vytápění běží cca 1 měsíc.
Jedná se o dřevostavbu, tepelná ztráta 5,2 kW, 190 m2, vytápím na 22 až 22,5 st. celý den. Dům je zatím neobydlený. Spotřeba je pouze za tepelné čerpadlo vzduch-voda FS 24 a větrací jednotku. Topné tyče 7 kW celkem jsou vypnuty. Aku nádrž 700 l.

1) Nezdá se mi spotřeba tepelného čerpadla - denně podle elektroměru kolem 27 kW. Čerpadlo např. včera běželo za 24 hod. celkem 11 hod. - viz obrázek.

2) Pak mi ještě přijde vysoká teplota odpadního vzduchu za rekuperátorem – při periodickém 10 min. větrání nejméně cca 12 st. a při delším větrání dle čidla CO2 cca nejméně cca 9 st. - viz obrázek.

3) Pak bych se chtěl ještě zeptat - nebylo by efektivnější dodávat teplo z tepelného čerpadla rovnou do přímého výparníku ve VZT? Do IZT totiž zpravidla TČ pouští chladivo o teplotě kolem 60 st., aby ji nahřálo na 50 st. v horní části. Z IZT do vodního ohřívače pak proudí voda o teplotě cca 48 st. Pokud by TČ dodávalo teplo rovnou do přímého výparníku ve VZT, pak by stačilo, aby mělo chladivo teplotu cca těch 48 až 50 st. Podle mě by tedy TČ pracovalo efektivněji s nižší spotřebou. Vím, neměl bych zajištěn ohřev TÚV, ale to teď neřešme.

Děkuji za názory!

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

4 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.