Kotel Benekov B16 Ekonomix, komín a kouřovod

Rubriky:

Reklama
TV Tomáš Vaníček @tomas.vanicek před 3 roky12.01.2021 10:27:00
Kotel Benekov B16 Ekonomix, komín a kouřovod

Dobrý den,

Nejdříve sestava kotel - kouřovod - komín (soupouch):

Benekov B16 ekonomix - výkon snížen na cca 11Kw (ventilátor na 40%, podavač v útlumu 15min, v provozu 28 sekund). Topení předepsaným palivem Ořech 2 Ledvice (Ridepal, pytlované, tříděné).

Kouřovod: z kotle 25cm horizontální 120mm -> redukce ze 120mm na 130mm do vymetacího kolene -> další vymetací koleno a vstup do komína přes nerez redukci 130mm na 160mm. Vzdálenost kotle od těla komínu 550mm, výška sestavy od spodní hrany vývodu kotle k horní hraně při vstupu do komínu 300mm.

Počasí až na mírné kolísání tlaku téměř stabilní: -5 až -2°C

Sopouch komína 11,7m vysoký, nerez AL tl 1mm, 160mm průměr, účinná výška 10,6m

Dotazy:
1) první měsíc jel krásně - pravidelně vybírán popelník a čištěn prostor ekonomizeru. Pak jednoho dne mi vytekl kondenzat do nadoby v pate kominu a kapalo i z kourovodu. Vycisteno, ale od te doby se mi docela dost zanáší mourem. V nádobce v patě komínu je občas hromádka napadaného mouru. Nesetkal jste se s tím už někdo?

2) 25cm kouřovodu je teplých, že na tom jen tak tak v útlumu udržíte ruku, ale hned za redukcí na kolenech by jste si mohli nechat chladit pivo. Zjistil jsem, že kouřovod netěsností přisával vzduch. Napraveno, ale dělá pořád to samé. Je to normální a já si toho všimnul až teď nebo je něco špatně?

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

37 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.