Zatékání do garáže - žlaby ve svahu

JD Jindra Danda @jindra.danda před 3 roky07.02.2021 16:33:00
Zatékání do garáže - žlaby ve svahu

Dobrý den,
před rokem jsme dostavěli dům pod svahem, ke kterému vede příjezdová cesta na šířku garáže, tj. cca 6 metrů. Složení této cesty je kamení, na to beton, kamínky a zámková dlažba.
1 metr před vstupem do garáže je zapuštěn žlab hloubky 10 cm, uložen do betonového lože.

BOHUŽEL mám pocit, že toto řešení nebylo dobře zvolené a úplně dole, u vrat do garáže, tj. za tím žlabem, dochází ke hromadění vody a vlhkosti, která se nějakým způsobem dostává do rohových zdí garáže. Viz fotky.

Já mám za to, že kvůli vrstvě betonu pod zámkovou dlažbou se nemá dešťová voda kam vsakovat při delších deštích a prostě teče pod dlažbou až ke žlabu, který podteče a proto se hromadí přímo před garáží.

Přemýšlím, jak tuto věc vyřešit. Napadlo vytáhnout stávající žlab a vložit tam hlubší, 20 cm, s bočními dírami. To by mohlo stačit, aby se voda dostala do žlabu a tekla ven.
Nebo rozebrat zámkovou dlažbu v některých bodech a tam narušit beton, aby se voda vsakovala do do hlíny.

Rád bych se Vás zeptal, co byste na mém místě udělali?
Děkuji za rady.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.