Nástupní plocha

Rubriky:

Reklama
DV Dávid Vikor @david.vikor před 3 roky12.02.2021 10:40:00
Nástupní plocha

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať na moju nejasnosť v zákone o požiarnej ochrane. Jedná sa o zákon 133/1985 Sb. o požiarnej ochrane § 7 odstavec (3)  „Vlastník nebo uživatel nástupní plochy pro požární techniku je povinen ji označovat a udržovat v takovém stavu, aby bylo umožněno použití požární techniky.“ Chcel by som sa opýtať na príklad z praxe, aby som túto problematiku pochopil. Predstavme si panelový dom, pri ktorom budeme musieť zriaďovať nástupnú plochu ( vyplýva to z predpisov). Samotný panelový dom bude vlastniť napríklad súkromný vlastník, ale parkovisko (resp. parkovaciu plochu vrátane nástupnej plochy) bude vlastniť mesto/obec. Pokiaľ dôjde k porušeniu predpisov ( neexistencia nástupnej plochy, neoznačenie nástupnej plochy) kto porušil povinnosť zriaďovať nástupnú plochu alebo označovať nástupnú plochu a kto bude teda pokutovaný? Vlastník panelového domu (súkromník)? alebo vlastník nástupnej plochy(mesto/obec)?
Ďakujem za odpovede.
S pozdravom Dávid.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.