T.Č Panasonic Aquarea 7 kW - Split, zkušenosti

Reklama
ZN Zdenek Neum @zdenek.neum před 3 roky19.02.2021 19:16:00
T.Č Panasonic Aquarea 7 kW - Split, zkušenosti

Dobrý den, jako člověk který vybíral t.č. jsem i zde pročetl spousty příspěvků a většinou se nic nedozvěděl, jen jak si každý hájí svoje a co prodává a montuje, tak jako obyčejný uživatel, který dlouho vybíral t.č. napíšu svoji zkušenost. Na trhu existuje spousta značek a také různých cenových nabídek, jako pro obycejneho člověka je pro mě rozhodující poměr cena, kvalita, výkon, a tím jsem se řídil, tak značky jako IVT, Viessmann, Nibe, atd. jsem hned vyřadil, i když to jsou kvalitní čerpadla o tom žádná, ale ceny příšerné a neviděl jsem důvod proč dávat o 100 000 -120 000 Kč navíc o pár desetin procent výkonu navíc, pak tu jsou čeští výrobci Mastertherm, PZP, Accond, nic proti nim nemám, ale opět určitě kvalitní čerpadla, ale je to podobné, cena o 90 000 Kč víc a výkon normální, no pak tu jsou levná čínská no name čerpadla nebo splácaniny o kterých jsem ani nepřemýšlel. No a pak něco takového jako mezi prvníma dvěma příklady, jako LG, Panasonic, Samsung atd. Pro mě poměr cena výkon ideální. Nejdříve jsem chtěl LG a po pár rozhovorech a info padla volba na Panasonic.
Panasonic tyto čerpadla vyrábí u nás v Plzni což mě docela překvapilo, hystorie firmy také slušná t.č se zabývají už od 70 let, prostě mě ta značka začla být nějak sympatická, no ještě jsem řešil jestli monoblok nebo split, ale nějak mě přišlo ideální to splitové, pak jsem ještě zjišťoval výhody a nevýhody, protože t.č je jednofázové, ale tam jsem nějaké nevýhody nenašel.
T.Č je instalované v 9 let starém domě o tepelné ztrátě cca 5kW obytná plocha 96m přízemní, vytápění do radiátorů kombinovano s krbovkama s výměníkem do stejného otopové soustavy + kombinovaný bojler Dražice (ten v budoucnu mám v plánu vyměnit za bojler od Panasonicu k t.č)
T.Č bylo nainstalováno začátkem října takže v provozu je cca 4 měsíce musím se teda přiznat že teď 8 dní kdy byly ty mrazy kolem -15-20 jsem čerpadlo vypnul a topil krbovkama ono občas zatopit v těch krbovkach neni také špatné má to svoje kouzlo, jinak čerpadlo by určitě i v těchto mrazech fungovalo, ale s přihrevem.
Při celodenní teplotě kolem 0 C se spotřeba pohybuje kolem 12kW za 24 hodin při teplotě kolem -4 C je to kolem 18 kW za 24 hodin, ještě zde napíšu spotřebu za říjen 108 kW, listopad 231 kW, prosinec 279 kW, leden 458 kW, únor do teď bez 8 dnů kdy se topilo v krbovkach 110 kW, čerpadlo má jednoduché přehledné ovládání kde se dají zjistit různé informace, v domě se teplota pohybuje 23 C. Výhoda t.č je to, že doma je celý den stále teplo bez nějakých starosti. Čerpadlo odmrazuje bez problémů žádný velký hluk jsem taky nezaznamenal. Pokud takto bude fungovat dál jsem maximálně spokojeny, a mohu doporučit hlavně aby vše vydrželo, je to sice jen složité zarizeni, vím, že psat zkušenosti po 4 měsících není zrovna moc objektivní, ale v jednom příspěvků se někdo ptal na zkušenosti a takto to snad nezapadne a nějaký názor si člověk za tu kratší dobu udělá, slyšel jsem různé názory, že t.č jsou nesmysl návratnost žádná, ale jsou to nesmysly, teď to mohu s klidem napsat. Jelikož jsem dom dřív vytápěl elektřinou na t.č. jsem žádal NZÚ dotaci na výměnu zdroje vytápění se kterou jsem uspěl, t.č stálo 155 000 po přiznání dotace 65 000 Kč mě vyšlo na 95 000 Kč což je velice slušné a návratnost je zase úplně jinde.
Abych to celé shrnul, tak chci napsat ať se lidé nebojí vůbec čerpadel podobné kvality a výrobců jako Panasonic, LG, .......... Samozřejmě kdo má na IVT a podobné výrobce ať si připlatí klidně o 100 000 Kč je to každého věc, jsou také kvalitní čerpadla o tom nepochybuji, ale už mě tam nevychází moc ten poměr cena, kvalita, výkon, návratnost a co si budeme povídat reklamy a marketingová oddělení umí také své a přirovnání k mercedesu a trabantu jak někteří píšou si myslim, že silně pokulhává. Přeji všem pěkný den a doufám, že to někomu pomůže.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

16 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.