Snížení výkonu elektrokotle Thermona EL 23

Reklama
OJ Ondřej Junek @ondrej.junek před 3 roky22.02.2021 18:29:00
Snížení výkonu elektrokotle Thermona EL 23

Zdravím a prosím o radu...
Z několika důvodu jsme vybrali do rekonstruovaného domu elektrokotel (počáteční náklady, nepřítomnost plynu, atd...). Řemeslník, který nám kotel a celou topnou soustavu zařídil a namontoval je náš známý (sakra) a evidentně nepřemýšlel. Na druhou stranu já jsem tomu nerozuměl a slepé věřili že ví co dělá. On mi sem bohužel bez nějakého rozmyslu plácnul 23kw kotel, protože "byl stejně drahej jak slabší, aspoň vytopí". Čert vem navýšení jističe a s tím spojené práce, ale kotel nás sežere zaživa.
K dotazu...
Technicky pracovník v Thermoně mi potvrdil že není problém snížit maximální výkon kotle, aby mě ta plechová kráva nestála celou výplatu. Nemohu však dohnat žádného servisáka.
Dokážete někdo poradit, jak se dostat do servisního menu a jak nastavit výkon? Dle thermona by mělo stačit cca 12kW, tedy skoro polovina...

Jsem vůl že jsem si dřív sám nezjistil jaký kotel je potřeba a slepé jsem věřil, už jsem se s tím natrápil a navztekal dost, věřte tomu. Teď potřebuju jen poradit...
Předem mockrát děkuji za radu...

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

4 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.