tka bio25

Reklama
OS Ondřej Suchý @ondrej.suchy před 3 roky22.02.2021 20:19:00
tka bio25

Dobrý večer, od začátku letošní zimi topím v tomto kotly peletama, dvougenerační RD nezateplený stará stavba, kotel ma ovladani st 480 zpid , k tomu je připojený obyčejný prostorový ternostat ktery je v místnosti bez termohlavice zbytek domu má na většině radiatorech termo hlavice , trubky jsou nové v mědi, celkem 15 radiatoru , topím jen do topení problem mám takový že když na termostatu zadám třeba 23 tak teplota stále roste takže ze žádané 23 je třeba 25 termostat ovládá čerpadlo ut které se prostě ani nerozběhne jelikož je teplota stále větší než zadaná, problem sem řešil s topenářem ten mi doporučil servo tricestného směšovacího ventilu aby se voda netlačila stále do topení. Tak jsem pořídil servo 220 elektrikář zapojil do st 480 k tomu čídlo zpátečky a čídlo UT podle navodu . A teď problém volám topenařovi jestly mi nastaví ventil v st 480 a ten tvrdí že to má být zapojene jen s termostatem a tedy není nutné nic nastavit. Takže nevim co je správně elektrikář to bez váhání zapojil do st 480 podle schematu ke kotly psal sem i na rojek kde mi napsaly že st480 umí ovládat ventil a pokud bude řídit jen míchání vody do topeni není zapla ochrana zpátečky musi být řešena jiným způsobem, prosím o radu nekoho kdo se v tom vyzná a dokáže mi poradit nerad bych zase nechaval predelat zapojení el. A pak zjistil že je to zase špatně ;) sem z toho jelen kotlum nerozumím je to muj 1. Tak doufám že sem to popsal nejak aby se tomu dalo porozumět . A nechápu tedy jak jinak řešit ochranu zpátečky. A ani netuším co bych mel tedy v st 480 nastavit pro ventil. Předem děkuji za rady.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

23 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.