Prasklý výměník 12kW TČ vzduch/voda

Reklama
VV Václav Vena @vaclav.vena před 3 roky25.02.2021 08:08:00
Prasklý výměník 12kW TČ vzduch/voda

Mám dotaz k TČ 12kW a jeho prasklému výměníku. Jedná se o monoblok. Instalaci jsem neprováděl, nicméně mám k vyřešení u dodavatele reklamaci prasklého výměníku. Dodavatel chce však zákazníkovi po zaslaní fotek chce reklamaci zamítnout s tím, že došlo ke zmrznutí vody v potrubí a to buď tím, že měl buď vyplé napájení (shozený jistič), nebo že zákazník měl špatně rozmístěná čidla.

Doslova napsal:
Typ praskliny ve formě dlouhé čáry, která ukazuje, že měděná trubka výměníku je roztržena vnitřní silou. Tedy vnitřek zmrzl a nabyl na objemu a následně roztrhl trubku výměníku.
Pokud by se jednalo o nedostatek v kvalitě, neměla by být prasklina podlouhlá a zevnitř, ale kulatá nebo čtvercová trhlina.

Příčiny k poškození zamrznutím:
1) Přerušený přívod elektrické energie, venkovní potrubí i výměník zamrzl.
2) Snmač výstupu vody byl namontován uvnitř (vstup teplé vody z čerpadla) nebylo seplé oběhové čerpado a tedy nesepla ochrana.

V obou případech je zřejmé, že nebyla v oběhu nemrznoucí voda.

Co si o tom myslíte ?

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

9 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.