Je vhodné měnit teploty v nepřítonosti?

Reklama
JK Jeremiáš Kutil @jeremias.kutil před 3 roky16.03.2021 22:58:00
Je vhodné měnit teploty v nepřítonosti?

Dobrý den , mám dotaz ohledně funkčního skloubení rekuperace , podlahovky, krbu. V domě bude Loxone .

Dům 3 Patra, 1PP, 1NP,2NP

V 1PP radiátory , tato část domu bude využívaná pro volnočasové aktivity , fitnes, welnes, domácí dílna .

1 a 2 NP budou obytné prostory. 1NP a 2Np nejsou stavebně odděleny.
To zanmená je tam velká obývací místnost. a strop této místnosti je ve 2NP.

v 1NP a 2NP je podlahové vytápění.

Rekuperace Atrea Duplex ECV5, klimatizace Misubishi. Plynový kotel Wolf. s řízením 0-10. Rekuperace bude mít předehřev plyn , kotlem.


Moje otázky zní. Jak moc je dobré v domě hýbat s tplotou?

Respektive , jestli je to vůbec nějak smysluplné. Podlahovka má celkem setrvačnost. Tedy i kdybychom vypli topení v 7 ráno , a v e 2 hodiny opět zapli musí systém dodat energii schládnuté podlaze.
Osobně bych to chápal v domě s nízkou setrvačností. (ale jsem jen programátor)

Dále máme možnost příhřevu rekuperací.

z projektu topení toho moc nevyčtu. Respektive návrh počítá pouze s termostatickými hlavicem na PWM signál, osazenými v rozvaděčích topení.

Příprava teplé vody bude ekvitermě v kotli wolf. Rekuperace si sama řídí ventil pro předehřev.

Nicméně já se ptám zdali je možné tento systém nějak optimalizovat.
Snímání teploty v místnosti je řešeno samostatnými kalibrovanými odporovými čidly. ( ne v tlačítku touch) A to podlaha +prostor.

Tedy nastavím teplotu prostoru řekněme 22 stupňů. a Dále bude hřát podlaha jen podle čidla v podlaze. tak aby místnost neměla více než 22 stupňů. ale zároveň podlaha nezchládla.

Podle mne je vhodné podlahu temperovat a vzduch přihřívat přes rekuperaci. Je to tak ?

V případě nedostatečného výkonu příhřevu přidat na teplotě podlahy aby dorovnala nesdostatečnost předehřevu.

Jdou mé myšlenky správným směrem nebo je to nesmysl?

Děkuji pokud jste dočetli až sem. :-)

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

99 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.