zateplení podkroví polystyrenem a PIR deskami

Rubriky:

Reklama
PK Pavel Kouba @pavel.kouba před 3 roky23.03.2021 14:59:00
zateplení podkroví polystyrenem a PIR deskami

Dobrý den, měl bych dotaz k zateplení podkroví. Byl jsem rozhodlý pro nadkrokevní izolaci, ale vzhledem k ceně, vysokým řemeslným nárokům na zpracování detailů a to především u prostupů, atd. volím klasické provedení s mezikrokevní a podkrokevní izolací. Nelíbí se mi ale vata, protože v ní při narušení nebo nekvalitním zpracování parozábrany dochází ke kondenzaci, což dále zhoršuje její tepelněizolační vlastnosti a zadělává na problém s hlilobou krovu o sesedání nemluvě. Napadlo mě zateplit mezi krokvemi EPS 70F s grafitem, který by se položil na 1cm laťky, aby mezi ním a záklopem byla ventilační mezera. Spáru mezi EPS a krokví bych vyplnil PUR pěnou a celé následně překryl vrstvou PIR desek, které již mají na povrchu integrovanou parozábranu. Voda kterou nezachytí krytina ani "paropropustka" (i když hodlám použít kvalitní DuPont™Tyvek® Supro plus tape) prosákne záklopem a sjede mezerou po EPS deskách. Páru z interiéru by měla zachytit parozábrana a to něco málo co se dostane ke krokvím má možnost se dostat pryč, protože PUR pěna je relativně difuzně otevřená (faktor5). Jedinou nevýhodu vydím v pracnosti, ale počítám, že na to budu mít celou zimu. Ve srovnání se stříkanou pur pěnou má celá sklatby výrazně lepší lambdu a navíc bude záklop z obou stran "na vzduchu". Co si o tom myslíte, má to nějakou chybu? Detaily jsou ve výkresu sklatby.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.