Jaké vytápění pro TZ 5,1kW

Reklama
MZ Miroslav Zavrtálek @miroslav.zavrtalek před 3 roky25.03.2021 12:55:00
Jaké vytápění pro TZ 5,1kW

Dobrý den,

chystám se stavit přízemní RD 160m2 + 30m2 garáž.
Určitě počítám s klimatizací do obytných místností, kterou by se dalo i topit. K tomu jsem měl navržený elektrokotel s teplovodním podlahovým vytápěním (v koupelnách elektrické rohože). Pasivní rekuperace. V obýváku bude jednoduchý krb pro radost. Byl jsem s touto kombinací spokojen, protože se mi nechtělo investovat do tepelného čerpadla vzduch-voda a elektrotel je blbuvzodný a věčný. Vždy tam byla možnost dotačně vyměnit elektrokotel za tepelné čerpadlo. Nechtěl jsem v domě dvě drahá tepelná čerpadla.
Bohužel mi zhatila plány legislativa. Od září 2020 již neprojde kombinace elektrokotel + klimatizace + krb. Jediná možnost, který vychází (i na Zelenou úsporám B.0) je:
- použít bojler s tepelným čerpadlem
- použít tepelné čerpadlo

Co byste mi radili? Jak říkám, chtěl jsem se vyhnout přetechnizování (mít dvě tepelná čerpadla - vzduch-vzduch a vzduch-voda), proto mi vychází volba spíše na ten bojler (i když je to v podstatě taky TČ). Ale zas o tom nemám tolik načteno. Předpokládám, že rozdíl v obou možnostech bude tak 100tis. Kč.

Jsme rodina 2 dospělí a tři malé děti.

Předem děkuji.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

16 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.