ekvitermní regulátor + podlahové topení + radiátory... nepřetržitý provoz oběhových čerpadel

Reklama
MP Martin Pekárek @martin.pekarek před 3 roky25.03.2021 22:16:00
ekvitermní regulátor + podlahové topení + radiátory... nepřetržitý provoz oběhových čerpadel

Mám ve zkratce takovýto otopný systém: Plynový kotel, kotel na tuhá paliva, AKU 1000L, dva topné okruhy (podlahový a radiátorový). Vše řídí regulátor Siemens 63.283. Před kotlem na tuhá paliva je oběhové čerpadlo, které spíná při teplotě výstupní vody z kotle 60°C. pak má každý topný okruh (podlahový a radiátorový) své vlastní oběhové čerpadlo i směšovač vody, který smíchává vstupní vodu do okruhu s vodou z kotle s vodou, která se vrací z topného okruhu.

Můj dotaz se týká situace, kdy je přes den dosažena požadovaná teplota v místnosti. Oběhové čerpadlo daného okruhu, ale stále běží. Běží tak v podstatě non-stop. Je to v pořádku?

Regulátor například v daný moment hlásí, že požaduje do podlahovky vstupní vodu jen 8°C a aktuální teplota vody tam je 18°C. Směšovač podlahovky je automaticky úplně zavřeny. Přesto oběhové čerpadlo dál běží, takže jen honí vodu v okruhu stále dokola. To mi přijde jak zcela zbytečné...

Oběhová čerpadla jsou neregulovatelná. Mají jen klasické manuální nastavení na jeden ze tří stupňů rychlosti. Nevyřešila by problém regulovatelná čerpadla?

Díky za názory.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

10 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.