Výměna term. hlavic za chytré - nemůžu najít redukci na svůj ventil

Reklama
JH Jan Havlíček @jan.havlicek996 před 3 roky03.04.2021 10:40:00
Výměna term. hlavic za chytré - nemůžu najít redukci na svůj ventil

Zdravím odborníky,
obvykle se snažím vše hledat na internetu a nikoho moc neotravovat, ale s tímto už se peru (nesoustavně) x měsíců a nějak to furt nemůžu vyřešit.

Mám v bytě dva radiátory s nějakými ventily a termostatickými hlavicemi, asi Danfoss (je to na hlavici, ale nic to neznamená).

Rád bych hlavice vyměnil za chytré, mám koupené jak ty Silvercrest z lidlu, tak Netatmo, ale u žádné z nich není vhodná redukce.

Jak jsem pochopil, ten můj ventil má závit poměrně normálních 30x1,5mm, ale problémem je ta hloubka, co vede od závitu až po ten samotný konec. Mám tam ještě takovou tu stříbrnou regulaci, která v návodech k hlavicím nikdy není. Žádnou chytrou hlavici tak nemůžu nikdy dostat až k závitu, ať už zkouším redukce jaké chci.

Netušíte, co se s tím dá dělat? Napadlo mě zkusit nějakou redukci, která by závit předsadila, ale nemůžu nijak pořádně nic najít. Našel jsem nějaké redukce zde - https://www.elektrobock.cz/regulace-radi… (ta HD20 by tam asi pasovala, ale asi to neprodlouží závit dostatečně), ale moc se mi nechce zase kupovat něco, co je třeba úplně nanic.

Děkuji mnohokrát za rady.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

7 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.