správné nastavení Bosch EasyControl CT200

Reklama
PB Petr Blahůšek @petr.blahusek před 3 roky12.04.2021 22:37:00
správné nastavení Bosch EasyControl CT200

Dobrý den, loni v létě jsme instalovali nový kotel, a to Bosch GC 2300iW 22/25 C. K jeho ovládání nám byl doporučen termostat Bosch EasyControl CT200, jehož "papírové" parametry se mi líbily. Nicméně při zahájení topné sezóny jsme zjistil, že jeho nastavení (respektive samotná ovládací aplikace) není pro mě úplně dobře srozumitelná a paradoxně jsem se setkal občas s až velkou jednoduchostí co se parametrů týče (například možnost nastavit jen několik plánovaných teplot pro daný čas v programu vytápění), ale zároveň s nesrozumitelnými pojmy - viz přiložená fotka. Bohužel ani Google nepomohl a nenašel jsem v podstatě žádný použitelný manuál. Zkušenosti máme takové, že kotel často "přetápí". Je-li nastavená teplota na 22 °C, kotel často topí na 23 °C, apod. Stejně tak si nevím rady s nastavením teplot.

Naše domácnost je půdní vestavba z přelomu tisíciletí, kde máme sice nově zrekonstruovanou a zateplenou střechu a vnější stěny domu, nicméně podlaha je nezateplená a tak "táhne" studený vzduch z mezipůdního prostoru. Byt má 120 čtverečních metrů a vysoké stropy. Dosavadní spotřeba plynu byla cca 1 300 m³ ročně (používáme i na vaření a ohřev teplé vody - pomocí kotle, bez zásobníku). V bytě jsou jen klasické (starší) radiátory, a to spíše poddimenzované, co se velikosti týče (v hlavní místnosti o 40 metrech čtverečních s vysokým stropem jeden radiátor 110 x 60 cm + v podstatě nepoužitelný malý - v jediném prostoru, kam je možné umístit kombinovanou chladničku)). Celkový počet radiátorů je 6 pro celou domácnost (4+kk, z toho v ložnicích jen 110 x 30 cm po jednom kuse).

Dá se i přes velmi kusé informace doporučit, jak cca nastavit body křivky a teploty? A jak například nastavení vlivu prostoru ve skutečnosti funguje? Dá se doporučit i přikoupení elektronických hlavic Bosch CT200? Osobně bych ji určitě neváhal dát na největší radiátor do hlavní místnosti (obyvák + kk), ale nevím, jestli to vůbec dává smysl u jednoho tělesa, které je navíc cca 1,5 m daleko od samotného termostatu.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejlépe hodnocené

Nejnovější příspěvky

92 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.