Interiérový kotel VERNER 13/10.1 případně 13/10.2 zadní přikládání

Reklama
LL Lojza Levý @lojza.levy před 3 roky13.04.2021 12:17:00
Interiérový kotel VERNER 13/10.1 případně 13/10.2 zadní přikládání

Zdravím,

v současné době stavíme a řešíme zdroj topení. Naše představa byla teplovodní krbová vložka se zadním přikládáním. Avšak naše představy naražejí na to, že tyto krbové vložky mají příliš velký výkon - cca 15 kW, z toho do prostoru cca 5 kW. Celý náš dům má mít ztrátu 7-8 kW. Při hledání vhodného spotřebiče jsme narazili na interierové kotle Verner, které mají možnost zadního přikládání - to je pro nás zásadní podmínka, abychom nemuseli přikládat z obýváku.

Chtěl bych Vás poprosit o názor a praktické zkušenosti s interiérovými kotli Verner 13/10.1 případně 13/10.2. Tyto kotle nás zaujali výborným poměrem výkonu předávaného do vody a pouze minimem do prostoru. Na první pohled se pro nás jeví jako idealní řešení, avšak těžko se o nich shánějí informace. V Jižních Čechách, odkud jsme, se mi nepodařilo nalézt prodejce, který by měl kotel například vystavený. I jsem při pročítání diskuzí (většinou již celkem starých) našel, že firma nějak zkrachovala a výroba se přesunula atd. Takže vzhledem k tomu, že to není úplně malá investice, by mě zajímalo, jak to s firmou Verner doopravdy je.

Děkujeme za jakoukoli informaci hlavně z reálného provozu o výše uvedených spotřebičích.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.