multisplit klimatizace - může v jednu chvíli topit i chladit?

Reklama
PR Petr Ryšavý @petr.rysavy před 3 roky17.04.2021 08:42:00
multisplit klimatizace - může v jednu chvíli topit i chladit?

Dobrý den, buduji si v obytném domě malou serverovnu. Příkon serverů je cca 1kW. Zatím to chladím otevřeným oknem, ale na léto budu muset pořídit klimatizaci. Klimatizování v létě je mi jasné a stačí mi na to obyč klimatizace. Ale přišlo mi škoda odpadního tepla v zimě. A tak přemýšlím na multisplit klimatizaci, kdy víc vnitřních jednotek zapojím na jednu vnější. Dokáže mi někdo poradit?
1. dokáže multisplit klimatizace s jednou venkovní jednotkou, na jedné vnitřní jednotce chladit a na ostatních topit?
2. jestliže ano, jak je to s energetickou bilancí? Ve smyslu, jestli se spotřebovaná energie na chlazení a topení v jednu chvíli sčítají, nebo odečítají.
Jasně napadlo mě, že stačí v zimě v serverovně honit vzduch mezi serverovnou a obytnou částí, ale serverům dělají nejlépe teploty někde okolo 20°C a to nevím jak bych vyřešil bez aktivního chlazení/topení. Děkuji.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

4 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.