Kohout na vstupu vody do objektu

Reklama
RK Radek klim @radek.klim488 před 3 roky20.04.2021 13:06:00
Kohout na vstupu vody do objektu

Zdravím.

Prosím poraďte, jaký dát uzavírací kohout na vstupu vody do rodinného domku.

Čeká mě výměna starých železných rozvodů ve sklepě rodinného domku. Začnu na vstupu do objektu kde je uzavírací kohout, T s vypouštěcím kohoutkem a další uzavírací kohout, vše cca 40 let starý. Představa je vyměnit kohouty za kohout s vypouštěcím ventilem a druhý kohout, pak dát mosazný šroubení (spojku) a po něm přejít na PPR potrubí. Vypouštěcí kohoutek bych tam už nedával. Mosazný šroubení tam chci dát kvůli budoucí rozebíratelnosti a výměně kohoutů.

Váhám, zda kvůli spolehlivosti použít šoupě nebo kulový kohout. Jak jsem koukal, tak u šoupěte se nedělá výpustný ventil, u kulového kohoutu ano. Zase šoupě mi připaddá jako nezničitelný, jedině kde může být problém je zarůstání a těsnění kolem osičky.
V případě nutnosti lze uzavřít přívod vody před hodinama ve vodoměrný šachtě nebo na ulici kohoutem vodáren (snad je funkční).

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

2 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.