Bungalov - TZ 6kW - navrh zdroja vykurovania + TUV

Reklama
LS Lukáš Spišiak @lukas.spisiak před 3 roky28.04.2021 15:27:00
Bungalov - TZ 6kW - navrh zdroja vykurovania + TUV

EDIT 30/04/2021: v diskusii riesime nespravne vypocitane TZ projektantom, povodny vypocet hovoril o 5kw TZ, vypocet niektorych v diskusii je cca 3,2kW TZ

Vzhladom na toto neviem spravne posudit vyber zdroja vykurovania a ohrev TUV, prosim o pomoc, dakujem.
------------------------------------------------------------------------------

Ahojte,

projektant nam vypocital tieto udaje. Jeho odporucanie bolo ist do TC s vykonom 6kW a ak chceme, mozeme zvazit FVE. Zaroven sme sa rozhodli ist aj do rekuperacie. Tepelna strata bungalovu je 5kW.

Cisla su teda pocitane s TC, kde SCOP je 4,46 a je navrhnuta Rekuperácia Dantherm HCV 400 E1. Dodaval som mu parametre tychto dvoch zariadeni, a vysli mu tieto cisla, ktore pripajam. V podlahe bude navrh teplovodnej podlahovky.

Chcem sa poradit ci je tento navrh zdroja tepla OK alebo co by ste mi poradili?

Stretol som sa este s nazorom, kde mi poradili zase TC vzduch-vzduch (klima), elektricku podlahovku, dat k tomu FVE a vraj kurim zadarmo, cim sa vyhnem velkej investii na TC.

Tych moznosti je tolko, ze neviem, ako tuto temu uchopit. Sme vo faze projektovej dokumentacie. Dakujem vam za radu.

PS: plyn nemame k dispozicii a krbu by sme sa radi vyhli, pretoze sa nam dispozicne nezmesti

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

150 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.