Protherm Panther 12KTO v.15

Reklama
TH Tomáš Hora @tomas.hora780 před 3 roky02.05.2021 13:02:00
Protherm Panther 12KTO v.15

Prosím o radu.
Sestava kotel Protherm Panther 12 KTO/15 + nepřímotopný zásobník (boiler) přes trojcestný ventil. Při topení do boileru, tedy na plný výkon kotel chytí, po cca 7 - 10 sec. zhasne, po dalších cca 5 - 7 sec. znovu chytí a tak pořád dokola. Někdy se přitom i na chvilku vypne ventilátor. Při topení do radiátorů, tedy na snížený modulovaný výkon (cca 50 %) to většinou nedělá, když tak jen chvíli ze začátku, pak se to většinou ustálí a běží nepřerušovaně. Měřením napětí na výstupu z řídící desky do zapalovací automatiky 537ABC problém nezjištěn. Zkusil jsem vyměnit zapalovací automatiku (je stará cca 1,5 roku), za novou, bez výsledku; jen se prodloužila doba hoření mezi výpadky na cca 15-20 sec. Servisní technik se vyjádřil, že si mám nechat zkontrolovat odkouření. Provedeno kamerou a bez vady jako nové. Servisák nato, že tedy vyměnit plynový ventil SIT 845. Mám však obavu aby to nedopadlo jako s tou automatikou, protože ty ventily pokud vím poruchové nejsou a hlavně nemám zbytečné peníze.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

14 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.