Rekonstrukce nebo novostavba?

Reklama
JL jarda Lzicar @jarda.lzicar před 3 roky02.05.2021 18:23:00
Rekonstrukce nebo novostavba?

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat na Vaše zkušenosti s rozhodováním mezi rekonstrukcí starého domu a stavbou nového?

Mám starý dům (tedy, nemusím jej pořizovat) a mám také pozemek, kde mohu postavit nový dům. Dům je cihlový cca ze 70. let, postavený "koumáckým" stylem "co dům dal". Jedná se o podsklepenou, čtvercovou stavbu, s jakýmsi přístavkem na boku - verandou. Uvnitř prakticky nebyl nikdy rekonstruván, zvenku však již byl před 10 lety zateplen, vyměněna okna za plastová a je nová střecha.

V domě je víceméně vše špatně, zejména dispozice, veškeré rozvody jsou nevyhovující, omítky, podlahy, okna jsou malá, musely by se také měnit, atd. Tedy jednalo by se o kompletní rekonstrukci s tím, že půdorys by se zvětšil na místě verandy a patro by se také zvětšilo i nad původní verandu a zmenšil by se výrazně sklon střechy aby bylo patro plnohodnotné. Předpokládám, že komplikací pro rekonstrukci je fakt, že dům je již zateplen. Přikládám obrázek pro ilustraci původní stavby a zamýšleného zvětšení.

Můj dotaz zní, zda se má cenu do toho pouštět, zda není jednodušší, možná i levnější postavit dům nový? Můj odhad na rekonstrukci je tak 2-3mil. Kč. Svépomocí jen nějaké dokončovací práce jako malování apod. jinak řemeslníci.

Děkuji za rady a postřehy.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

4 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.