Samotížný systém krbu

Reklama
SD Stanislav Drašner @stanislav.drasner před 17 roky08.03.2007 12:02:00
Samotížný systém krbu

Nedávná smutná událost s explozí teplovodního výměníku krbu mě utvrdila v mém záměru, který bych si rád nechal posvětit zdejšími praktiky.
Stavíme srub, kde nutně nesmí chybět krb. Srub je na samotě bez sítí, jen slabá přípojka el. Z toho vyplývá jasná volba topení dřevem (v případě nedostatku výkonu +tep. čerp. v další investiční etapě). Kotel jsem zavrhnul, protože se mi zdá divné topit ve dvou zdrojích. Z důvodů akumulace tepla v konstrukci a topné vodě bude podlahové topení. Topnou vodu bude ohřívat dvojitý teplovodní výměník na kouřovodu ve svislém propojení cca 5/4' s akumulační nádrží 1m3 na půdě v 3.NP nad krbem, abych mohl využít samotížný oběh. Z ní bude napájeno podlahové topení v 1.NP. Zároveň bude sloužit jako expanzní nádoba. Kromě podlahového topení bude zužitkováno teplo z krbu teplovzdušným systémem kanálů v podlaze k obvodovým stěnám s ventilátorem - viz jako má ATREA. Do akumulační nádrže bude ještě jako doplněk zavedený nerezový výměník z okruhu 6ti solárních panelů, který se rozběhne po nahřátí bojleru TUV.
Ještě kdyby ta mohla být el. topná spirála od malé větrné elektrárny, to by byla bomba!
Doufám, že takovýto teplostroj bude fungovat bezpečně. Je mi jasné, že regulace nebude nic moc, snad ta podlahovka, ale takový je život zálesáka.
Nejsem si jen jistý jestli musím důsledně oddělit samotížný okruh nabíjení z výměníku krbu od okruhu napájení podlahovky, aby se nějak neovlivňovala samotížka...
Co vy na to?

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

169 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.