stare splynovanie dreva

Autor: Dolinaj Peter
Datum: 07.01.2008 00:30

Dobry den,moze mi niekto poradit ako fungovalo splynovanie dreva pred sto rokmi-a ako ho vyuzivali na tavenia skla? Udajne existovala nejaka "gazovna",kde sa vyrabal drevoplyn a ten sa potom dopravoval trubkami do peci...
Dakujem za odpoved

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Juraj Turenič
Datum: 29.03.2008 14:06 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Aj pred sto rokmi bol princip splynovania dreva rovnaky ako dnes.Ohrievanie dreva na vyssiu teplotu cca 900 oC bez prístupu vzduchu tzv. rýchla pyrolýza, spôsobuje vývin prchavých horlavých zloziek z dreva t.j.vývoj drevoplynu ktorého spalovaním sa dosiahne vyssia teplota ako pri spalovaní dreva.Na tomto principe fuguju dnes splynovacie kotle.
JT

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Diskusní fórum

Hledání v diskusích

E-mailový zpravodaj

WebArchiv - stránky archivovány národní knihovnou ČR

Nejnovější články

Reklama

Vysoká účinnost, úspora paliva a nízké emise. To je jen krátký výčet vlastností revolučních kamen a kotlů LS KAMNA. Krbová kamna a kotle prvotřídní kvality vyráběná českou firmou ze Strakonic.

 
 
 

Aktuální články na ESTAV.czVstupenky zdarma na For Arch a souběžný veletrh FS DaysPozor, podomní prodejci si stále více vymýšlejí. Jak se bránit?Nový návrh Pražských stavebních předpisů kritizují starostové