stare splynovanie dreva

Autor: Dolinaj Peter
Datum: 07.01.2008 00:30

Dobry den,moze mi niekto poradit ako fungovalo splynovanie dreva pred sto rokmi-a ako ho vyuzivali na tavenia skla? Udajne existovala nejaka "gazovna",kde sa vyrabal drevoplyn a ten sa potom dopravoval trubkami do peci...
Dakujem za odpoved

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Juraj Turenič
Datum: 29.03.2008 14:06 odpovědět upozornit redakci

reakce na ...
Aj pred sto rokmi bol princip splynovania dreva rovnaky ako dnes.Ohrievanie dreva na vyssiu teplotu cca 900 oC bez prístupu vzduchu tzv. rýchla pyrolýza, spôsobuje vývin prchavých horlavých zloziek z dreva t.j.vývoj drevoplynu ktorého spalovaním sa dosiahne vyssia teplota ako pri spalovaní dreva.Na tomto principe fuguju dnes splynovacie kotle.
JT

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czStovky let zapomenutá technologie pomáhá chránit stavby proti zemětřeseníVIDEO: Moderní a úsporný rodinný dům stavěli ze dřeva, slámy i hlínyPřeživší pádu vilémovského mostu: Podpěry klenby se uvolňovalyJaký druh vytápění zvolit v nízkoenergetických a pasivních domech?