Schéma topného systému: solár+Aku+el.kotel+krb.výměník

Reklama
JZ Jiří Zita @jiri.zita710 před 14 roky25.02.2010 19:23:00
Schéma topného systému: solár+Aku+el.kotel+krb.výměník

Dobrý den,

pro novostavbu rodinného domu jsem si připravil na základě vstupních požadavků schéma topného systému - obrázek v příloze. Jsem jen laik, co hodně čte a přemýšlí, a tak jsem použil jedno vzorové zapojení od dodavatele aku-nádrže a upravil si ho podle potřeby v Paintu.

Mohl by se mi k tomu někdo zkušenější vyjádřit, co je na tom špatně/dobře a co by se mělo vylepšit/předělat?

Plány:
- zatím 2-člená rodina, ale rádi bychom 4 až 5-člennou rodinu :-)
- rodinný dům 10x9,5m s obytným podkrovím a polovičním podsklepením (jižní svah)
- střecha sedlová, od jihu odchylka do 5 stupňů východně, 40 stupnů sklon
- tepelná ztráta novostavby snad do 8-10 kW (Durisol včetně 15cm šedý EPS + 5cm bílý EPS fasáda)

Zadání bylo:
1. Předehřev TUV solárními kolektory (vakuové trubicové)
2. Zásobník TUV min. 160l
3. Nízkoteplotní podlahové topení + 2 topné žebříky v koupelnách
4. Vrstvení vody (stratifikace) v Aku nádrži
5. Regulovatelný zdroj = elektrokotel
6. Možnost připojení krbu s teplovodním výměníkem
7. Alespoň částečná funkčnost systému i v případě poruchy nebo výpadku jedné z komponent
8. Preferovat české/slovenské výrobky, pokud mají dobré parametry a přiměřenou cenu

Aktuální stav systému ke dni 28.1.2015:
- zásobník TUV DZD Dražice OKCE 160 NTR/2,2kW
- Akumulační nádrž Gamma R2 800 (Lam Bollitori přes českou firmu T.W.I.)
- kotel MORA-Top Electra Komfort 15
- solární kolektory Vacusol VS 10 T (4 x 10 Heat-Pipe trubic)
- univerzální programovatelná regulace UVR 1611 (Technische Alternative přes českou firmu Sunpower)
- podlahové topení Revel PEX, samostatně řiditelné okruhy v přízemí a podkroví se 2 čerpadly Grundfos Alpha2
- krbová kamna ABX Polar 10 Aqua - připojená do systému, zatím ne do regulace (čerpadlo se spouští termostatem s jímkovým čidlem)
- topné žebříky jsou samostatné s elektropatronou

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

113 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.