Zkušenosti Plynule,MND,Fosfa,Stabil energy,...

Autor: Tonda Filip
Datum: 21.08.2014 19:33
uživatel: 102498

Zvažuju změnu dodavatelů plynu a elektriky, chci smlouvu na dobu neurčitou, lokalita je Praha.
U plynu mě při spotřebě kolem 21MWh zaujalo Plynule.cz (Halimedes) nebo MND.
U elektriky při sazbě D25d a spotřebě 4,7MWh(VT) a 2,2MWh(NT), jistič 3x25A mi nejlíp vychází Stabil energy, ale ta ve mě po googlení nějak nebudí důvěru. V souvislosti s plynem uvažuju i u elektriky o MND anebo vzhledem k dvěma chalupám s minimální spotřebou ještě uvažuju o firmě FOSFA.
Jaké s nimi máte zkušenosti? Podělte se o problémy s jednotlivými dodavateli a upozorněte na kličky v jejich smlouvách, ať víme na koho si dát majzla.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky zobrazuji 1 - 30 z 34   starší >>
Datum: 17.03.2017 18:02 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 117450
reakce na ...

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/2028648-novy-trik-dodavatelu-energii-zmenu-provedou-i-bez-vedomi-zakaznika

Autor: Stanislav Vinklárek
Datum: 30.11.2016 09:37 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 109433
reakce na ...
Zeptám se také - uvažuji o přechodu k MND - plyn. Ale překvapivě jsem na celém českém internetu našel jen cca 5 referencí .... což se mně zdá velmi málo, když firma nabízí plyn už tuším 2 roky.
Takže, má někdo s MND zkušenost ???

Autor: Jan Schindler
Datum: 30.11.2016 10:45 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 115116
reakce na ...
Dobrý den,

to je jednoduché, když je člověk spokojen, tak si neztěžuje a do diskuzí nepřispívá. Dodavatele lze doporučit.

Jan Schindler

Datum: 30.11.2016 11:50 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Díky pane inženýre za příspěvek, ale já chci zkušenost od řadového zákazníka MND. ;-)

Autor: petr kysela
Datum: 30.11.2016 18:37 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den, pobavila mne Vaše reakce na zcela přesný a pragamtický komentář. Nenašel jsem nikde insignii, že přispivatel je inženýr, přišla mi Vaše poznámka hodně jízlivá, ale k věci. MND je standardní společnost s velmi slušnou cenou za energie a poměrně dražším poplatkem za služby, takže pokud jste odběratel s většími spotřebami je MND zajímavá byť ani náhodou nejvýhodnější volba, pokud jste panelákový typ tak na MND proděláte kalhoty. Názor odběratelů je asi tak relevantní, jako kdyby jste si chtěl koupit lístek do kina na nějaký film a než tak učiníte jste chtěl znát názor na tento film od jiných diváků. JInými slovy, je úplně jedno co Vám kdo napíše, když každej má jiné podmínky jiné náklady a jinou organzaci své energetiky. Vy se musíte řídit jediným pravým bohem a tím je matematika a na pomoc Vám mohou přijít vhod pouze obchodní podmínky. Kdybyste napsal u koho jste nyní, bylo by daleko snažší Vám dát rozhřešení, ale ci není, může být...Takže tak. Přeji krásný den.

Autor: Milan Pokorný
Datum: 30.11.2016 22:25 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 122426
reakce na ...
viz níže mezi kontakty... http://www.tzb-info.cz/kontakty
Ing. Jan Schindler
analytik Kalkulátoru cen energií TZB-info

Datum: 01.12.2016 09:45 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Pominu-li tu neuvěřitelnost, že bych se v diskuzi šel koukat na to kdo spravuje a odpovídá za něco na daném serveru, tak ještě zbývá detail. Ten pan Schindler z redakce je tím panem Schindlerem co píše příspěvek z jakého důvodu? Jak se to pozná, že se jedná o stejného člověka?

Autor: Jiří Zilvar
Datum: 17.03.2017 17:58 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 120411
reakce na ...
Ano, je to opravdu TEN Jan Schindler z redakce TZB-info.

Jiří Zilvar - administrátor diskuze TZB-info.

Datum: 09.06.2017 20:23 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Napojím se na posledního v tomto vláknu.

Vzhledem k tomu, že jsem - byl jsem s plynem u Čezu, tak jsem musel počkat až mi bude končit smlouva a o změnu jsem požádal MND na konci května. Výpověd mám jednoměsíční, takže uvidím zda se všechno stihne. Zatím jsem dostal sms, že zaslanou předb. smlouvu obdrželi a že kontaktovali současného poskytovatele plynu.

Datum: 05.07.2017 17:43 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Takže moje zkušenost s přechodem od Čezu k MND:

23.5. - přes web MND jsem požádal o přechod s požadavkem na odběr od 1.7. - mám smlouvu s Čezem na dobu určitou s výpovědní dobou 1 měsíc

23.5.- obdržel jsem emailem předb. smlouvu s odběrem od 1.9.2017!!! a další info že musím doručit písemnou smlouvu MND min. 10 dnů!!! přede dnem kdy je možné ukončit stávající smlouvu - toto info o 10 DNECH na webu nemají ....

23.5. - obratem jsem odepsal že potřebuji odběr od 1.7., kdy mi končí stávající smlouva a s nadějí že to za 8 dnů stihnou zúřadovat - odpověd jsem žádnou nedostal ...

23.5. - odeslal jsem písemnou smlouvu poštou do Karviné

31.5. - dostal jsem od MND sms že mou písemnou obdrželi a že kontaktovali stávajícího dodavatele

26.6. - dostal jsem od MND sms že má smlouva u Čezu končí 26.7.2017 ...

5.7. - dostal jsem od MND sms: ".... dle vašeho stávajícího dodavatele zemního plynu je datum konce platnosti vaší smlouvy 1.7.2018 ..."

Datum: 06.07.2017 11:10 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
:-) Velmi příjemné pobavení.....Víte kdyby se tento rozhovor odehrál na téma vojenské operace, asi by někdo skončil u zdi, ale máme tu velitele a jasný technický postup a instrukce....Kdyby se toto odehrálo v oboru lékařském, tak jste možná po smrti, ale máme tu diagnostiky a jejich zařízení na detekci a odhalení včasných a ranně se rozvíjejících chorob.
Kdyby se toto odehrálo na rally uprostřed divočiny, asi byste umřel na nedostatek všeho, co by Vám postupně došlo, ale jelikož tu máme pořadatele a monitoring, tak se to dá všechno udržet v chodu.....Váš příběh pochází z energetiky, kde sice máme energetické poradce a lidi kteří umějí pracovat s platnostmi smluv, ale protože jste klasickým českým zákazníkem, tak jste se dostal do takovýchto humorných situací a jediné co na to mohu napsat a obdivně smeknout je, že máte dostatek humoru a odvahy zveřejnit vlastní blbost a lenost. Každej normální člověk by se obrátil na odborníka a tento příběh by se vůbec nemusel stát. Ale jinak super počtení. Mějte krásný svátky.

Autor: Václav Krajča
Datum: 07.07.2017 06:18 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 115840
reakce na ...
Tim odbornikem myslíte třeba Vás, pane Kysela?

Datum: 07.07.2017 07:24 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Osobně znám ještě jednoho člověka, který bere energetiku vážně. Takže máte na výběr. Přeji krásný den.

Autor: Václav Krajča
Datum: 07.07.2017 10:03 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 115840
reakce na ...
No já se na jednoho obrátil a už 3 měsíce čekám na nabídku..... Takže si raději změnu dodavatele udělám sám, bez poradce.

Datum: 07.07.2017 19:22 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Zdravím Vás, pokud jste se obrátil na nějakého poradce a čekáte na nabídku (je jedno jak dlouho), tak prostě nečekejte a kontaktujte toho poradce a řešte to. Pokud je to reálný poradce a má těch klientů na starosti řadu je úplně normální, že se s nějakou nabídkou bude dělat až ve chvíli, kdy má čas na hraní si s imagináriemi. Já osobně nabídky dělám, jen když mi zbude čas po práci a taktéž je odsouvám až po skutečných klientech...To byste asi mohl pochopit v rámci tohoto oboru....pochopím nabídku, když budete jednat s dealerem, ale u poradce nikoliv. Taky Vám popřeji krásný večer.

Datum: 07.07.2017 07:58 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Tak to Vám moc nerozumín pane kyselo ;-)
Ano, měl jsem požádat o přechod dříve - netušil jsem ovšem že za 8 dnů se v 21. století nestačí vyřídit asi vůbec nic .... :-(
A obracet se na odborníka ?? Jsem jen formální odběratel plynu s ročním spotřebou do 100m3 ... takže přechod je jen formalita, chtěl jsem prostě jen změnu ;-)

Autor: Zdeněk Havlíček
Datum: 07.07.2017 10:00 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 122707
reakce na ...
Dobrý den pane Vinklárku,

U větších společností je slabost byrokracie a mnoho oddělení, které smlouvy zpracovávají. Vzhledem k tomu, že jste již promeškal výpovědní lhůtu, (tedy MND)smlouva se u Čez zřejmě prolongovala.
Nevím jakou Vám nabídly cenu, ale pokud chcete někam odejít, jsem schopen Vám u Čez vyvázat bez jakýkoliv sankcí a do cca 20 dnů můžete odejít. Jsem schopen Vám zprostředkovat cenu 599,- Kč/ MWh a stálý plat 9,- Kč pokud máte tedy odběr jak uvádíte 100 m3/rok.

Datum: 07.07.2017 12:50 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Díky pane Havlíčku, uvítám podrobnější info-nabídku na

Datum: 07.07.2017 19:18 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Dobrý den, pane Vinklárku za 8 dnů se nechá v této zemi vyřídit přesně to, co bude ten který člověk ochotný vyřídit...Za 8 dnů se může stát od ničeho po všechno, ale podstatné je, že žádný právní úkon v této zemi v energetice nemá lhůtu 8 dnů....dokonce i ten základní státem garantovaný nárok na připojení je 5 pracovních dnů což s víkendem dělá 7 a tedy opírat se do pravděpodobnosti, že Vám někdo něco změní za 8 dnů to je fakt naivní....Vůbec nejde o to že by to nešlo, ale Vy chcete po někom aby se smekal a dělal něco co v reálu znamená přijít o kšeft...Pokud jste MND delegoval 8 dnů před vypršením lhůty k nějakému úkonu, tak jste poměrně těžce prokaučoval ten základní fakt, že u čezu kolikrát trvá jen 48 hodin přečtení požadavku.....natož jeho následné vyřízení...Nevím co k tomu více napsat...A s obracením se na odborníka? Neznám pojem formální odběratel plynu se spotřebou do 100m3 repsektive nevím, co tím sledujete ve vztahu k větě na koho se obracet....pokud jste jen formální odběratel s malou spotřebou, pak si nestěžujte že Vás nikdo nepřipojil a mávněte nad tím rukou tak, jako máváte nad odborníky v oboru....napadá mne když budete formální řidič který najezdí 100 km ročně a při některé z těch jízd budete mít nehodu tak k takov nehodě nebudeme volat odborníka a necháme případného zraněného prostě umřít? Asi ne že? Ono je totiž úplně jedno kolik odeberete energie, chtěl jste něco a to něco nedopadlo....taky formálně. Takže tady, by asi odborník byl více než potřeba. Nehledě na to, že odborník by Vás formálně nikdy nenechal jít k MND, když je to od Čezu z bláta do louže....A to nemám proti MND ani puntík, ale pro Vás a Váš odběr je to úplný nesmysl. Mimochodem ta nabídka z Brodské plynárenské je více než seriozní a daleko rozumnější než celý MND a ČEZ dohromady, pokud se máme bavit odborně....Mějte krásný víkend.

Datum: 02.09.2017 08:03 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Díky pane kyselo, vaše rady mně pomohly zorientovat se alespoň trošku v nabídce/práci dodavatelů a především v užitečnosti energetického poradce nebo jiného odborníka který zná zákulisí trhu s plynem a el.
Nabídku pana Havlíčka jsem využil; přechod od Čezu zařídil bravůrně; rovněž jsem byl potěšen že se firma Čez zachovala velmi seriozně.

Datum: 02.09.2017 09:26 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Zdravím Vás, ano občas moje zdravá arogance, dávkovaná publikujícím na základě co možná nejšetrnějšího odhadu tak, jak mi z jejich písemného projevu přijde, že to snesou, pomáhá ostatním k lepšímu výsledku. Nevím sice s jakým energetickým poradcem jste se spojil, ale sláva za to, protože do budoucna poznáte i spoustu služeb, ke kterým se bez poradců prostě lidé nedostanou. Nakonec je všechno o má dáti dal a co za to dostal, ale musím s uznáním tedy konstatovat, že mám určitou rodinu klientů, kteří nad pár desetikorunami měsíčně mávnou rukou ve srovnání kolik jim moje roční práce přinesla v každém daném zúčtovacím období. Každopádně jsem moc rád že jste si našel poradce, snažte se s ním komunikovat jako rovný s rovným a myslím, že v budoucnu budete jen rád, že jste se tak rozhodl a kolegu ať už je odkudkoliv a kdokoliv pozdravuji a přeji jen samé příjemné zákazníky.

Datum: 22.12.2017 09:44 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Perlička na závěr mých příspěvků v tomto vláknu:

- včera jsem po 6 měsících dostal od MND blahopřání k Vánocům a k Novému roku ... :-)
ps: zasílání emailů jsem obratem zrušil

Autor: Václav Hampl
Datum: 18.02.2016 13:52 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 121979
reakce na ...
U firmy Halimedes (Plynule.cz) máme připojených 6 nemovitostí (provozujeme mateřské školy a jesle). Přecházeli jsme pod tuto společnost postupně, první pobočka byla připojena 23.5.2013. Do dnešního dne 18.2.2016 jsme nikdy neměli žádný problém. Vyúčtování chodí přehledné, včas a v pořádku, na infolinku se dovolám, což není vždy u všech standard :-), stejně tak funguje emailová komunikace. Rád poskytnu reference osobně na tel 232000801.

Za nás tedy spokojenost jak se službami tak hlavně s bezkonkurenční cenou.

Mgr. V. Hampl

Datum: 18.02.2016 17:05 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Vážený pane magistře, naprosto dovedu porozumět Vašemu příspěvku z pohledu koncového uživatele a tedy odběratele energie....Abychom se však mohli opravdu dobrat kvality musel byste zde napsat mechanismy jakými jste od roku 2013 tu bezkonkurenční cenu a pohodlí měřili a jak jste stanovovali priority. Zkusím Vám to popsat tak, abyste mi dovedl porozumět, třeba takto...

U firmy TESCO kupujeme celkem 3 druhy pečiva, první rohlík jsem si tam koupil 23.5.2013 a do dnešního dne tam nakupuji a nikdy jsem neměl problém, účtenka je vždy řádně vystavena rohlíky jsou na svém místě vždy se dovolám prodavačky a když napíšu email na TESCO odpoví mi....takže doposud jsou rohlíky od tesca bezkonkurenční.....

Takže, takto převedeno na život, máte dáno jak tragicky malou výpovědní hodnotu má Váš email. Ano mohu registrovat značku helimades jako dodavatele a Vás jako spokojeného klienta. Ale když mi nenapíšete, kdo u Vás dělá tu energetiku, kdo stanovuje pravidla, podle kterých měříte tu bezkonkurenčnost, (to slovo je totiž samo o sobě nesmysl, neexistuje v Čechách bezkonkurenční cena čehokoliv, kromě snad uměleckých děl v originále, které skutečně z principu své jedinečné existence ani konkurenci mít nemohou, ale napsat u elektřiny :-), že je bezkonkurenční je skutečně nesmysl.... Docela by mne zajímalo, jakou cenu a za jakých podmínek máte na svých provozech, abyste si toto mohl dovolit zveřejnit....Přeji krásný den.

Datum: 19.02.2016 11:03 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Pane Kyselo, omlouvám se Vám, že jsem dost nevysvětlil na příkladu rohlíků spokojenost s dodavatelem plynu firmou Halimedes - plynule.cz, ani jsem zřejmě ve Vašich očích neobhájil bezkonkurenční cenu. Budu tedy muset vysvětlit svůj pohled. Možná je laický a není stejný jako Váš, proto prosím o zamyšlení a pochopení. Pro naše jesle a školky je bezkonkurenční cena ta, která je nejlepší mezi konkurencí a konkurenčními nabídkami. Pakliže je cena nejlepší, využijeme ji. Délkou využívání služeb (od roku 2013) jsem chtěl ostatním jen upřesnit, že spokojenost netrvá den, dva od podpisu smlouvy, ale již řadu let dodavatele využíváme, komunikujeme s ním a vše je v pořádku, kdyby nebylo, nepsal bych to. Podnikáme v našem odvětví školek 23 let, za tu dobu bylo různých šlendriánů dost, věřte mi. Proč se nepodělit o dobrou zkušenost ?

Datum: 19.02.2016 11:12 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Ještě Vám dlužím odpověď na Vaši otázku " Docela by mne zajímalo, jakou cenu a za jakých podmínek máte na svých provozech, abyste si toto mohl dovolit zveřejnit.. " Odpověď je jednoduchá. Tu nejlepší. Vlastně jsem Vám na to odpověděl v odstavci Bezkonkurenční...

Datum: 19.02.2016 12:13 odpovědět upozornit redakci
reakce na ...
Děkuji moc za reakci, výběr dodavatele a způsob výběru je na každém člověku a tom za co odpovídá, mne jen zajímalo, jak jste dospěli k bezkonkurenční ceně a jestli má někdo na starosti tu odbornou část posuzování....Odpověděl jste mi na všechny otázky, včetně toho nejzásadnějšího....to je kontext času. Přeji krásný zbytek týdne i nadcházející víkend a s Vaším dodavatelem jen a jen spokojenost, ať už ho vybíráte jakkoliv a kdokoliv. Tím považuji tuto diskuzi za uzavřenou.

Autor: Jaroslav Suchánek
Datum: 12.12.2014 22:33 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 101872
reakce na ...
FOSFu mám taky na chalupě, od jara 2013, kdy začali nabírat klienty, velká spokojenost, tarif D01, spotřeba cca 1000kWh ročně.

Autor: Aleš Kusý
Datum: 29.09.2014 19:39 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 117428
reakce na ...
Zdravím! Fosfu jsem si vybral u elektřiny. Byla jednak nejlevnější, druhak je to zavedená firma, znám ji. Zatím palec hore.
U plynu jsem na RWE napružený tak, že bych je posypal krakatitem, druhak, již nikdy více plyn do domu. V paneláku jsem bral plyn ke sporáku, žádné potíže. Plynoměr byl totiž v bytě. Na vsi, na chalupě byl plynoměr volně přístupný a v průběhu 1 roku v něm 4x vrtali. Vrtali tak dlouho, až docílili spotřebu sporáku jako za 4 další spotřebiče. Takže seberte si svoje pozůstatky a odejděte. Něco ze Slovenska. Tam pátrají po skupině, která bez narušení plomb zájemcům způsobuje pomalejší načítání spotřeby. Takže to jde i na druhou stranu, zrychlit. RWE to dělá!!! U ERÚ jsem pochodil tak, že naprostá ignorance. Také základní pracovní údaje píší na Protokol o demontáži plynoměru, takže je to forma psychologického nátlaku.
Nyní mi volala ex-kolegyně, jak jí baba z RWE neurvale tlačila i k odběru elektřiny. Asi tak... Hodně štěstí! Aleš.

Autor: Roman Kučera
Datum: 26.11.2014 19:31 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 118059
reakce na ...
U garáže, kde mám spotřebu cca 4kWh/rok: Původně EON cca 800,-, nyní Fosfa cca 60,-. No pár stovek % rozdíl....

zobrazuji 1 - 30 z 34   starší >>
odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czZačaly přípravné práce pro novostavbu na Václavském náměstíČištění a ochrana fasády rodinného domuPraha koupí objekt nádražní restaurace v BubenčiVize pro okresní město: Hala obchoďáku nebo moderní čtvrť pro bydlení a služby?