Temperování klimatizací

Reklama
PP Petr Procházka @petr.prochazka829 před 7 roky23.09.2016 09:34:00
Temperování klimatizací

Dobrý den,
potřebuji temperovat starou kamennou chalupu, abych omezil vznik plísně přes zimní období, kdy nebude objekt pravidelně obývaný ( původní stav, stará okna, žádné izolace ) a jako pomocný vytápěcí systém po příjezdu, doplněný přímotopy a lokálním topením na tuhá paliva. Objekt bude třeba kompletně rekonstruovat, řeším tedy přechodné opatření na dobu několika let, poté bych rád instaloval ústřední systém vytápění.
Jde reálně o 2 přízemní sousedící místnosti - cca 50 m2 / 140 m3.
Jako zajímavý způsob mi přijde využití klimatizace ( tepelné čerpadlo vzduch / vzduch ) s možností temperování na 8C ( plyn není a nebude ).
Nemáte, prosím, někdo podobnou zkušenost?

Oslovené firmy mi podaly rozdílné informace:
1) jedna výkonnější jednotka nebo dvě slabší
2) při provozu na 8C kompresor poběží v maximální zátěži, životnost se zásadně zkrátí
3) značka - zatím se přikláním ke značce Toshiba, doporučují mi i levnější Sinclair, nicméně podle recenzí se kvalita liší kus od kusu.... Ne všechny klimatizace mají funkci temperace.

Děkuji za případné zkušenosti a doporučení výběru značky Procházka

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejlépe hodnocené

Nejnovější příspěvky

12 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.