dodavatel energií

Autor: Jiří Krčál
Datum: 16.05.2017 18:43
uživatel: 125264

Dobrý den.
Zajímaly by mě zkušenosti s dodavatelem 123ušetři.cz. Děkuji za příspěvky a odpovědi.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
petr kysela27.08.2017 16:22
Karel Wolf26.08.2017 18:11
petr kysela26.08.2017 13:28
Michal Eisner28.06.2017 17:01
Karel Wolf26.06.2017 17:00

Datum: 26.06.2017 17:00 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123622
reakce na ...
Dobrý den. Dnes jsem dostal vyúčtování a nestačil jsem se divit.Loni na mi došla trpělivost s Pražskou plynárenskou a tak jsem přešel k dodavateli 123ušetři. Pražská plynárenská jsou vydřiduši. Ihned po uzavření smlouvy s novým dodavatelem mi poslali nabídku o 200,- za MWh nišší než byla ty poslední 3 roky. Už jsem na to nereagoval, mám jich plný zuby. A dnes mám fakturu od 123ušetři. Pro srovnání : rok 2015/2016 Pražská plynárenská 18MWh = 24800,-
rok 2016/2017 123ušetři 18MWh = 19360,-
to je skoro 6000,- za sezonu úspora a za 3 roky mám jednu topnou sezonu zadarmo. Jinak převod vyřídily sami o nic jsem se nestaral a vyúčtování je jednoduchý na jednom papíře a ne na třech jako u těch lotrů. Ještě podotýkám,že u PP jsem měl tu jejich "pompézní " slevu 11%. Takže u mě s dodavatelem 123ušetři maximální spokojenost. Zdravim Karel

Autor: Michal Eisner
Datum: 28.06.2017 17:01 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 125038
reakce na ...
Dobrý den,

aniž bych chtěl cokoli hodnotit (a věřím, že šetříte přesně tolik, kolik uvádíte - ostatně je to vidět i ve zdejším kalkulátoru), jako majitel dodavatele vím, že vyúčtování určitě nemůže být jen na "jednom papíře a ne na třech jako u těch lotrů" - obsah faktury je přesně definován a nelze si jej upravovat podle představ. Pěkný den

Autor: petr kysela
Datum: 26.08.2017 13:28 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 117450
reakce na ...
Pane Karle, je hrozně smutné, že jste změnil dodavatele na základě došlé trpělivosti a to v roce 2017, ale o to komičtěji se to čte a pobavil jste mne u sobotního oběda...:-) Na to, že jste mohl být od pražské pryč už deset let a měl na dvoře osobní auto z ušetřených peněz, protože řekněme si na rovinu 6 000 úspora je slušná, ale ve srovnání s tím, kolik se dalo ušetřit před 4-5 lety za stejných podmínek, je to bída. Měnit dodavatele na základě toho že Vám došla trpělivost a nikoliv že jste udělal chladný rozumový výpočet je dost riskantní...Umím si představit, že přepnu televizní program, když mi dojde trpělivost nebo se otočím ve frontě na lístky do kina, když mi dojde trpělivost, ale nechat se trpělivě okrádat o tisíce až do roku 2017 to je už s prominutím totální blbost. Ale sláva přišel jste na to letos je to lepší než kdyby příští rok...A co teď co dál? Považujete to za vyřešené, nebo byste chtěl ušetřit 3x tolik a promyslel si možnost energetické soběstačnosti....nebo to necháme na trpělivosti? :-) Mějte krásný den a přeji fajn víkend z helgardova.

Autor: Karel Wolf
Datum: 26.08.2017 18:11 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 123622
reakce na ...
Děkuji pane Kyselo, že jste mě tak obsáhle poučil. Nemohl jsem odejít od Pražské plynárenské před 10 lety, ani ušetřit před 4-5 lety, protože jsem u nich 3 roky přesně podle smlouvy. Před změnou dodavatele jsem samozřejmě udělal "chladný rozumový výpočet" jak radíte. Vámi navrhovaná úspora 3xtolik je super ( 3x6000,- = 18000,-), což je celková spotřeba. Bohužel se mi nepodařilo najít dodavatele, který energie rozdává, ale vy mi určitě poradíte. Ješte dodávám, že jsem odpovídal na dotaz ohledně dodavatele 123.ušetři, vy jste se rotováním ve frontě před kinem trochu odklonil od tématu. S pozdravem Wolf

Autor: petr kysela
Datum: 27.08.2017 16:22 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 117450
reakce na ...
Sledujete ten brilantní odhad Vaší spotřeby, aniž bych viděl víc než kolik jste napsal? Ale nic..to je na dlouho a léta praxe....No zajímá Vás dodavatel který energii rozdává a nepodařilo se Vám ho najít ? A vidíte denně na něho koukáte celý svůj život...ale jak se říká pod svícnem je největší tma. Pokud jste neměl před třemi lety plyn a jste krátkodobý odběratel pak se samozřejmě omlouvám. Vycházel jsem z předpokladu, že topíte plynem dlouhá léta a že změnu dodavatele jste mohl udělat už opravdu hodně dávno, ale to opět jen podtrhuje nutnost znát pozadí. To že můžete mít účet za energii nulový není sice až tak novinkou, ale dejme tomu, že lidé tady mají o energetice tak malé povědomí, že i změna dodavatele jim občas přijde jako fantastický podnik hodný srovnání cesty Bilba Pytlíka napříč středozemí...Ale jinak ty základní dvě myšlenky jsme si srovnali...Dobře tedy přijměte omluvu, pokud jste plyn neměl a máte ho u plynárenské první 3 roky, tak jste u plynárenské nemusel být vůbec a tím byste nemusel trénovat svou trpělivost, ale na druhou stranu pokud je pro Vás volba dodavatele předmětem konzultací s 123usetri.cz a jinými nesmysly v podobě internetových, zaručeně nefalšovaných, výpočtových kalkulaček, (jednu z těch lepších ale přesto pravdě vzdálených si můžete vyzkoušet i tady) pak je s podivem, že se o své názory a poznatky dělíte na diskuzi, která vychází z reálií a nikoliv predikce různých serverů a buďte za to jen a jen rád. Jedno z mála co nelze internetu odepřít je schopnost otevírat lidem oči. Takže bod jedna vyřešen....Bod dva, až zase zapnete to chladně kalkulativní myšlení, tak spočítejte, kolik by byla úspora na celkový ostrovní systém Vašeho domu, když by se na to šlo od lesa...Možná Vám dojde o čem jsem mluvil v úvodním příspěvku...A příště se pokuste vyvarovat debilních vět o hledání dodavatele, který energie rozdává. Oba dva víme, že jste takového nehledal a že na tento server hloupost nepatří...Mám rád odbornou aroganci a občas se před ní musím sklonit u odborníků ze zahraničí, ale zkuste se opřít o základní predikci jednoho fatu...Devadesát procent diskutujících zde fakt tento obor zajímá a příspěvky jsou psány se všemi pěti pohromadě...Takže Vaše laciné podivení se nad možností ušetřit 18 000 z 18 000 se tváří úsměvně jen do doby, než o tom začnete přemýšlet na úrovni technologií a nikoliv formou změny dodavatele, což dokáže každý normální člověk, chce-li...(pokud se tedy nebude pokoušet změnit dodavatele na základě zaručeně poctivých nabídek internetových serverů :-) Mějte krásný zbytek víkendu....

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czPraha 8 chce jednat s majitelem o budoucnosti chátrajícího Paláce SvětPokládka koberce na podložku. Jaké má výhody a jak připravit podklad?Vodu v nádržích znečišťuje fosfor a soli ze silnicPo katastrofě obnovená vesnice bere ohled na ekologii i místní obyvatele