Tiché čerpadlo

Reklama
LZ Libor Zavi @libor.zavi před 7 roky16.06.2017 16:44:00
Tiché čerpadlo

Dobrý den, potřeboval bych vyřešit problém s domácí vodárnou. Vedle domu mám zapuštěnou nádrž na dešťovou vodu o kapacitě 10m3. Vodu z ní čerpám pomocí ponorného čerpadla do tlakové nádoby s membránou umístěné v technické místnosti o kapacitě 100L. V zimě se na čerpadle pokazil rozběhový kondenzátor a já musel pomocí druhého čerpadla plnou nádrž vyčerpat a pokazené čerpadlo vytáhnout. Chtěl bych tento zatím dobře fungující systém předělat, abych pří případné další poruše čerpadla nemusel podstupovat takové hrozné martyrium. Původně jsem chtěl udělat klasickou vodárnu s tlakovou nádobou v technické místnosti, ale technická místnost sousedí s pokojem mé dcery a hluk při čerpání vody by byl v domě dost slyšet. Potřeboval bych poradit jestli neekzistuje nějaké „tiché čerpadlo“, které bych mohl umístit do technické místnosti vedle tlakové nádoby a při nasávání vody z nádrže by nás vůbec neobtěžovalo svým hlukem? Technické parametry čerpadla jsou: nasátí vody z hloubky cca. 4 metry, pří chodu by mělo vyvinout tlak aspoň jak ve vodovodním řádu cca. 4 atm , kvůli napojení na systém zavlažování trávníku. Zavlažování potřebuje dostatečný tlak kvůli správné funkci trysek. Pokud je tlak malý trysky nedostříknou tam kam mají. Předem děkuji za odpovědi. S pozdravem Libor Z.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.