Kalkulačka útraty za elektřinu

Autor: Jiri Paska
Datum: 07.09.2017 18:16
uživatel: 113188

Neví někdo o nějaké, třeba excelovské tabulce, kam by člověk zadal veškeré údaje o svém elektrotarifu a pak už jen psal stav elektroměru a ono mu to počítalo "útratu"? Našel jsem několik starých kalkulaček, ale jsou nepoužitelné, respektive jsou spíše na odhad spotřeby apod.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Petr Filipi15.09.2017 15:13
Jiří Kubíček08.09.2017 17:52
Stanislav Vinklárek08.09.2017 07:06

Datum: 15.09.2017 15:13 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 101805
reakce na ...
Napiště mi na .
Mám svoji kalkulačku na výpočet ceny EE, ale jak tady psal kolega, cenu lze přesně spočítat pouze dozadu, nikdy ne dopředu.
Výsledkem mé kalkulačky je cena za rok, cena za 1kWh v NT a VT atd. Takže když budete předpokládat např. loňskou spotřebu za Vaše účetní období a použijete současné ceny, vyjde Vám jakás takás aktuální útrata. JInými slovy - loni jsem měl spotřebu 4+4MWH ve VT+NT, cena 1kWh ve VT mi vyšla 4Kč a v NT 2 Kč (to je příklad). Takže jsem od začátku roku natočil 1,2MWh ve VT a 1,5MWh v NT, celkem jsem (asi) utratil 1200x4Kč + 1500*2Kč - ale jen za předpokladu, že dosáhnu na konci období stejné roční spotřeby EE.

Petr Filipi

Autor: Stanislav Vinklárek
Datum: 08.09.2017 07:06 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 109433
reakce na ...
Mám pro Vás jednodušší a vcelku přesné řešení:

- najděte si své poslední roční vyučtování a vypočtěte si kolik Vás stála 1 kWh; potom už jen postačí v Excellu udělat jednoduchou tabulku se sloupci měsíc / spotřeba kWh / Kč za daný měsíc a definovat vzorečky

Příklad - tarif D02d:
za rok zaplaceno celkem xxxx /roční spotřeba yyyyy
= 5Kč / kWh ...
Přesnost odhaduji kolem +/- 3% vůči skutečnosti kterou zjistíte až po ročním vyúčtování.

Autor: Jiří Kubíček
Datum: 08.09.2017 17:52 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Zdravím, v takové tabulce, aby byla přesná, by měly být odděleny věci, která se počítají ze spotřeby a které se počítají paušálně, protože když si do nějakého vzorečku zadáte cenu za 1 kWh z celkové platby za vše dohromady, tak další roky bude tato cena pokaždé jiná podle celkové spotřeby. Další věcí je, že ceny se každý rok mění, takže by bylo nejlepší nejdříve vytvořit jednu tabulku podle let, kde budou ceny elektřiny podle spotřeby na každý rok a cena paušální na každý rok, v návaznosti na tuto tabulku pak vytvořit druhou podle měsíců, kde se bude pouze zadávat každý měsíc spotřeba a zbytek položek podle přání a příslušných vzorců už bude vypočítán. V návaznosti na to se dále může vytvořit třetí tabulka, která bude zase vše počítat po rocích, chce si s tím jen trochu vyhrát.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czPraha 8 chce jednat s majitelem o budoucnosti chátrajícího Paláce SvětPokládka koberce na podložku. Jaké má výhody a jak připravit podklad?Vodu v nádržích znečišťuje fosfor a soli ze silnicPo katastrofě obnovená vesnice bere ohled na ekologii i místní obyvatele