Topení nového RD, 2x 80m2 s dřevěnýmy stropy

Reklama
PV Petr Volek @petr.volek před 6 roky30.10.2017 19:28:00
Topení nového RD, 2x 80m2 s dřevěnýmy stropy

Dobrý den zkušeným topenářům :-)
Chtěl bych Vás poprosit o radu. Chystám se stavět RD, vnitřní plocha 80m2 přízemí + patro 3 pokoje a koupelka. Dole bude velky prostor obyvaku kuchyne a jídelního stolu + ložnice. Stropy budou přiznané dřevěné.
Všechny přípojky musím natáhnout z druhé strany cesty. Proto jsem se rozhodl využít pouze el. energie. Stěny 38cm porotherm + 12polystyren.
Původně jsem zvažoval TČ vzduch voda, ale vyšla mi tepelná ztráta domu 4,8kw.
Společný prostor bych chtěl vytápět podlahou + dole ložnice ...nevím, když tam bude postel a skříň moc volného podlahového prostoru tam nebude.
Nahoře budou pokoje pro děti, které mám ve střídavé péči u bydlí u mě týden a týden tam nejsou. Tudíž nahoře nebude třeba topit pořád.
Dole ve společném prostoru budu mít krb.
Když jsem počítal návratnost TČ, přišlo mi to dlouho. Z topení elektrikou mám trochu obavu, ale je to spíš obava.
Projektant mi doporučuje elektřinu. Dole podlahovku a nahoře infrapanely do zdi nebo do stropu.
Jaký na to máte názor?
Moc díky za rady.
Petr

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

9 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.