Diskuse ke článku: Elektroměr může být příčinou velkého problému

Autor článku: Ing. Jan Schindler, redakce
Plné znění článku: Elektroměr může být příčinou velkého problému
Anotace článku: Před nedávnem jsme dostali mail s příběhem zákazníka, v němž líčí potíže, které měl se svým distributorem elektřiny. Žádal nás o zveřejnění svého příběhu jako varování a poučení pro ostatní. Jedná se o problém elektroměru umístěného na hranicích pozemku na veřejně přístupném místě. Při pravidelném odečtu bylo zjištěno poškození plomb i samotného měřícího zařízení.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
nelegální odběrJosef Zapletal07.12.2016 23:11
chyby ve výpočtech?Ivo HOMOLA06.12.2016 19:04

Autor: Josef Zapletal
Datum: 07.12.2016 23:11 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 105248
reakce na ...
Já si naopak myslím, že sazby za nelegální odběr jsou vysoké oprávněně. Ať si zloději zaplatí statisícovou pokutu nebo ať jsou sedět. V současné době je totiž jejich lup placen námi ostatními. A pohádky o tom, že když někdo utrhne plombu ,že musím platit nejsou pravda, je snad normální , občas zkontrolovat elektroměr a případný problém s plombou nahlásit.

Předmět: chyby ve výpočtech?
Autor: Ivo HOMOLA
Datum: 06.12.2016 19:04 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 116642
reakce na ...
Dobrý den.
pokud si dobře pamatuji ze základní školy tak výkon se vypočítává P=UI. To by bylo P= 230V x 25A =5 750W. a 60%z toho je 3 450W na zátěž pro jednu fázi.
Při 3fázovém vedení by to bylo 10.3 kW. Podle mne co jste vy udělal ve výpočtu je jenom snížení o těch 60% na pojistku 15A a ne výkon. Pokud se mýlím tak mne opravte.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czVyladění interiéru podle feng shui: Prvek dřevaPREFALZ svitkový plech – patina zelená se zárukou 40 letVchodové dveře vám o sousedech řeknou možná víc, než byste chtěliVhodný koberec do kancelářských a komerčních prostor?