Diskuse ke článku: Aukce na energie mají konkurenta

Autor článku: Ing. Jan Schindler, redakce
Plné znění článku: Aukce na energie mají konkurenta
Anotace článku: Tím konkurentem je produkt Energie A++, který nabízí elektřinu a plyn za spotové ceny a tím umožňuje domácnostem a podnikatelům dosáhnout dlouhodobě výhodné ceny, na které by nikdy předtím nedosáhli. Zákazníci mají volnost, smlouva je bez závazku a mohou kdykoliv si své rozhodnutí rozmyslet.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
úvaha k A++Tomáš Krumphanzl11.07.2017 22:12
Re (2): A++Tereza Štoková12.04.2017 14:47
Re: A++Miloš Hnídek12.04.2017 14:13
A++Michal Novohradský17.03.2017 08:46
Re (2): Nová řadaTereza Štoková11.01.2017 13:43
Re: Hra s číslyJiří Zilvar02.01.2017 13:30
Re (2): Nová řadaVladimír Křen29.12.2016 10:37
Re: Nová řadaMilan Pokorný28.12.2016 21:16
Nová řadaMichal Rener20.12.2016 16:58
Hra s číslyVladimír Křen18.12.2016 06:33

Autor: Tomáš Krumphanzl
Datum: 11.07.2017 22:12 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 125593
reakce na ...
Zrovna řeším změnu dodavatele elektřiny a zabrousil jsem na toto fórum k A++. Mám k tom jednu myšlenku - ať nad tím dumám jakkoli, tak docházím k závěru že tento produkt by měl smysl u odběrných míst s průběhovým měřením spotřeby (A nebo B), kde by pak bylo možné optimalizovat spotřebu energie v čase (cíleně odebírat především tehdy, kdy je levná).
Např. domácnosti ale mají (pokud vím) odběrná místa s měřením typu C (roční odečty), takže hodinové spotřeby se jim stejně dopočtou diagramem. Podle něj ale zpravidla vychází, že energie je nejdražší právě v době největší spotřeby, takže ať budou dělat cokoli, diagram jim to stejně nakonec "zhatí".
Máte na to někdo jiný názor?

Předmět: A++
Autor: Michal Novohradský
Datum: 17.03.2017 08:46 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 118852
reakce na ...
Po dvou letech jsem měl možnost s plynem přestoupit k novému dodavateli a mým jediným hlavním požadavkem bylo, abych měl tentokrát už smlouvu na dobu neurčitou. Když jsem si tu dělal na tzb porovnání, tak mi A++ vyšel mezi příznivými nabídkami a ještě nejlépe odpovídal mým požadavkům a to hlavně s tou smlouvou a pak i cenově. Nyní to mám akorát dva měsíce do zahájení dodávky.

Předmět: Re: A++
Autor: Miloš Hnídek
Datum: 12.04.2017 14:13 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 117748
reakce na ...
No já už jsem u BE dva roky a převážně spokojený, teďka by mi měla končit smlouva a když jsem se tu na kalkulačce díval, tak jsem taky na to A++ narazil, podmínkově a celkově co to vše obnáší se mi zamlouvá akorát budu muset zjistit, zda pro mě bude možné přejít z jednoho tarifu na druhý, když v podstatě firmu měnit nebudu. Snad to vyjde.

Předmět: Re (2): A++
Autor: Tereza Štoková
Datum: 12.04.2017 14:47 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 124368
reakce na ...
Dobrý den pane Hnídek,
U Bohemia Energy pracuji již 2 rokem a mám na starost právě produkt Energie A++. Mohla bych se Vám na to kouknout a popřípadě Vám tento produkt zajistit.
Prosím kontaktujte mě na email :

S pozdravem
Energetický poradce
Štoková Tereza

Předmět: Nová řada
Autor: Michal Rener
Datum: 20.12.2016 16:58 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 124045
reakce na ...
Tak snad to nebude zas jen nějaká haloo akce, alespoň že s tím není pomýšleno jen na přeběhlíky, ale produktovou řadu můžou využít i stávající zákazníci. To mi přijde fér.

Předmět: Re: Nová řada
Autor: Milan Pokorný
Datum: 28.12.2016 21:16 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 122426
reakce na ...
Já v tom žádnou haloo akci nevidím, to by o tom pak pan Schindler nepsal tak rozsáhlý článek. Celkem o tomhle tarifu uvažuju, tím že je na dobu neurčitou, ale nechám to až po Vánocích.

Předmět: Re (2): Nová řada
Autor: Vladimír Křen
Datum: 29.12.2016 10:37 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100035
reakce na ...
Momentálně platíte nějakou celkovou cenu za el. energii v ročním vyúčtování. Jakou celkovou cenu zaplatíte s novým dodavatelem? Například za el. energii zaplatím 35000.- Kč za rok, to znamená včetně všech plateb (OZE a pod). Kolik zaplatím novému dodavateli?

Předmět: Re (2): Nová řada
Autor: Tereza Štoková
Datum: 11.01.2017 13:43 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 124368
reakce na ...
Dobrý den, pokud by jste měl zájem o energie A++ tak mě prosím kontaktujte a můžeme na to společně kouknout.

S přáním hezkého dne
Energetický poradce
Tereza Štoková

Předmět: Hra s čísly
Autor: Vladimír Křen
Datum: 18.12.2016 06:33 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100035
reakce na ...
Když si budu chtít koupit mléko, benzín, vlastně cokoliv tak mám jedinou možnost porovnání koncové ceny u jednotlivých obchodníků. A vůbec mne nezajímá že nějakou část ceny nemůže ovlivnit. Když mám roční spotřebu el. energie 4 MWh při běžném využití VT a NT tarifu tak kolik procent z celkové částky zaplacené za el. energii mi ušetří přejití k jinému obchodníkovi? Mám si prý vše přepočítat sám. To je špatný obchodník když mi nenabídne rovnou výpočet rozdílu mezi původní a novou cenou. Je to stejné jako by pekař tvrdil že má mouku o 50% levnější ale výsledná cena se bude lišit minimálně.

Předmět: Re: Hra s čísly
Autor: Jiří Zilvar
Datum: 02.01.2017 13:30 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 120411
reakce na ...
Samozřejmě, že si to máte přepočítat sám, stejně jako u mléka nebo benzínu. Výpočet rozdílu vám žádný pumpař ani mlékař nenabídne. Ale naštěstí na to existují nástroje, kde si to porovnat můžete, v rámci TZB-info jsou to např.

http://kalkulator.tzb-info.cz/
http://www.tzb-info.cz/ceny-paliv-a-energii
http://vytapeni.tzb-info.cz/tabulky-a-vypocty/138-porovnani-nakladu-na-vytapeni-tzb-info

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czČernobílý interiér obývacího pokoje je vyladěn do posledního detailuPraha zapracuje do územního plánu podzemní železniční tratěNový bezbariérový práh EasystepOdborná porota vybrala vítěze „Soutěže o nejlepší projekt“ společnosti Wienerberger