Diskuse ke článku: Program Dešťovka bude vyhlášený v průběhu dubna 2017

Autor článku: redakce
Plné znění článku: Program Dešťovka bude vyhlášený v průběhu dubna 2017
Anotace článku: Podle ministra Brabce bude program zaměřen na využívání dešťové vody na zálivku, splachování, využití upravené šedé odpadní vody na zálivku, anebo jako vody užitkové a na opatření na retenci a zasakování srážkových vod.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Re: Dvojí vodaIngJosef Vávra21.02.2017 13:05
Dvojí vodaLubomír Kotek21.02.2017 10:01

Autor: Lubomír Kotek
Datum: 21.02.2017 10:01 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 121761
reakce na ...
Pokud budu používat dešťovku , nebo vodu ze staré studny na zalévání záchodu nebo na praní, je otázka času, kdy mě vodárny zavedou paušál za stočné. Tato cena bude určitě větší než státní dotace. Proto taky proběhla před nėkolika roky registrace studen. Já používám na záchod a praní starou, nedokončenou studnu která má vodu jen pokud není sucho. Těžko bych ale vysvětloval vodárnám, že mě to nemůže měřit paušálem a nebo mít dva vodoměry? Zkušenost Husákovy dítěte velí zatlouct vše, co se děje u mě doma a nikde se nechlubit. Vždyť fotovoltaika pro vlastní spotřebu taky pánům vadí a mají cuky ji zdanit.

Předmět: Re: Dvojí voda
Autor: IngJosef Vávra
Datum: 21.02.2017 13:05 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 124442
reakce na ...
Program "dešťovka" už jedu několik let. Dešťová voda je mnohem čistší než by se na první pohled zdálo. Především neobsahuje fosfáty a nezelená tak snadno, jako voda z kohoutku. Je měkká, výborná na praní. Na udržení kvality v bazénu stačí minimum chemie. Za den dokáží napršet i 4 kubíky(střecha 100m2). Vodou plním starší nafukovací bazén v rohu zahrady, pořizovací cena 500 Kč. Jedno větší zapršení a z nebe spadne 300 Kč. Pevné částice prachu se usazují na dně. Když chcete, stačí vyluxovat. Odběr ze dna trubkou ve tvaru J prach nerozvíří.
Přiznat to nesmím, protože by vodárny jistě chtěly stočné.. Jinak to funguje skvěle.

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czVyladění interiéru podle feng shui: Prvek dřevaPREFALZ svitkový plech – patina zelená se zárukou 40 letVchodové dveře vám o sousedech řeknou možná víc, než byste chtěliVhodný koberec do kancelářských a komerčních prostor?