Diskuse ke článku: Souhrnné vyhodnocení spotřeby paliv a energií v českých domácnostech k roku 2015

Autor článku: Ing. Vladimír Stupavský, redakce
Plné znění článku: Souhrnné vyhodnocení spotřeby paliv a energií v českých domácnostech k roku 2015
Anotace článku: Český statistický úřad publikoval v únoru 2017 data z rozsáhlého výběrového šetření v českých domácnostech s názvem ENERGO 2015. Toto šetření probíhalo ve druhé polovině roku 2015 a začátkem roku 2016 a bylo zaměřeno především na strukturu spotřeby a způsoby využití jednotlivých paliv a energií.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Re: PlynKarel Bradáč11.04.2017 14:25
PlynLukáš Novák10.04.2017 14:32

Autor: Lukáš Novák
Datum: 10.04.2017 14:32 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 122342
reakce na ...
Mám rád články tohoto typu, kde se porovnávají roky a co a jak se změnilo, vždycky mě to nutí přemýšlet, jak to bude asi vypadat za pár let. Ten třetí graf je super. Přesně v něm vidím to, jak u nás v ulici v těch letech zavedli plynovod a všichni se loučili s kotly na uhlí, sám jsem na něj v roce 92 přešel. Teď už je to hračka a nemusím řešit cenu za metrák uhlí a jestli si můžu přiložit, v tomhle je plyn pohoda, cenu mi koriguje CE, takže jsme celkem schopný za něj i ušetřit. Každopádně jsem zvědav, kam se za pár let vyšvihnou ty obnovitelné zdroje..

Předmět: Re: Plyn
Autor: Karel Bradáč
Datum: 11.04.2017 14:25 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 117826
reakce na ...
To bych tady rád věděl, ale podle toho, že plyn jednou dojde, resp. bude těžba stále dražší a budeme ho muset vždy dovážet, tak vsázím hlavně na sluníčko, nebo dřevo když to slunce neutáhne.

Mě na těch plynařích hlavně vadí, že když se jednou za rok podaří zlevnit, udělají z toho celostátní mediální masáž. Ale že v předešlém roce 3x po sobě zdražili, to je ticho po pěšině ...

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czVodní elektrárnu staví již přes 45 let. Stavbu dokončí čínská firmaAirbnb omezí v Paříži pronájmy na 120 dní v roce pouze v bytech v centruCez zimu si dajte urobiť ponuku na zariadenia OZE a na jar máte energie takmer zadarmoMěsta s nejvíce znečištěným ovzduším na světě