Diskuse ke článku: Vynález, patent nebo užitný vzor – kdo se v tom má vyznat?

Autor článku: Ing. Zdeněk Lyčka
Plné znění článku: Vynález, patent nebo užitný vzor – kdo se v tom má vyznat?
Anotace článku: K napsání této krátké úvahy mne přivedla soutěž Novinky na Infothermě 2017, vynálezy a patenty. Již samotný název soutěže je z formálního hlediska chybný a zavádějící. Z pohledu průmyslového práva existují dva základní výsledky technické tvůrčí činnosti – vynález a užitný vzor. Patent není technickým řešením, ale jedním ze způsobů jeho ochrany. Rozdíl mezi vynálezem a užitným vzorem je nejen v technické úrovni řešení, ale také v postupu při jejich registraci Úřadem průmyslového vlastnictví (dále jen Úřad).

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Autor: Jozef Homola
Datum: 08.03.2017 07:44 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 100172
reakce na ...
Nově jsem už nic nepatentoval ale dříve abych se vyhnul poplatkům, tak jsem vynález "věnoval" státu a tím jsem byl majitelem patentu ale už jsem jej nemohl "prodávat" ale pouze nárokovat odměnu když byl někde využit.
Takže dotaz zní. Jak je to s autorským osvědčením dnes?

přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Aktuální články na ESTAV.czCeny bytů od začátku roku do konce května vzrostly o 6,7 procentaNekoupejte se v chlóruDoupě osamělého vlka: Loftový byt naplnil představy starého mládenceNovinka Liapor Mix final – skvělý systém pro rekonstrukce podlah