Čerpadlo příliš dlouho čerpá a vyhazuje jistič

Rubriky:

Reklama
SR Aleš Drnovský @ales.d před 8 týdny12.03.2024 11:11:11
Čerpadlo příliš dlouho čerpá a vyhazuje jistič

Dobrý den,
po několika letech mi začala domácí vodárna vyhazovat jistič a čerpá nějak pomaleji.
Mám systém s 50l nádobou AFESB50 a gumovým pytlem uvnitř. Po vyčerpání nádoby na tlak 1,5bar se normálně spustí čerpadlo. Nejprve čerpá normálně a tlak se zvyšuje. Jak se blíží ke 4 atmosférám, tak se postup ručičky zpomaluje a čerpání díky tomu trvá strašně dlouho. Po dosažení tlaku 4 bar se čerpadlo vypne. Jelikož čerpadlo běží (podle mého pocitu) mnohem déle než dříve, tak se nepravidelně stává, že se mi vypne jakýsi jistič u vodárny, který má červený a černý čudlík. Musím přijít, zmáčknout černý a čerpadlo pokračuje.
Napadá prosím někoho, co by mohlo způsobovat že se při vyšším tlaku v systému zpomaluje čerpání?
Díky za tipy.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

13 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.